Криворіжці будь-якого віку тепер також можуть безоплатно вакцинуватися від кору

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасували. Такі зміни були внесені Наказом Міністерства охорониздоров’я України №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаряпрофілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 №442/33413.

Про це повідомили на офіційному сайті МОЗ України.

Читайте також: Більшість мешканців Дніпропетровської області, які хворіють на кір, не мають щеплень


Тобто тепер дорослі будь-якого віку теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Нагадаємо, що раніше безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Тепер безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку.

Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

  • контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);
  • не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
  • за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.
У Міністерстві зазначають, що дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

Читайте також: Криворіжцям на замітку: що треба знати про кір, - МОЗ

Також в Україні відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців.

Зазначимо, що за Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Але в умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті. Саме тому немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). Але у цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Також у Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що усі області України повністю забезпечені вакцинами, закупленими за державний кошт, за Календарем щеплень.

Кожен пацієнт може онлайн перевірити наявність вакцин в області у таблиці тут.

У випадку, якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись до головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Шериф
  • 6
  • 4
  • Ответить

Поняли наконец , что боржоми пить поздно , только в этом году заболело 48 тысч. народу , а с начала эпидемии 110 . А шоколадный фюрер продолжает героев раздавать , генералисимусов , медальки вешать . А депутаты яйцы чешут в теплых морях . Нацыкам вообще все по@@@@@ям , денежки платят , все путем.

Леди Гага
  • 2
  • 0
  • Ответить

Ща набегут антипри и расскажут о вреде вакцин, об алюминии и ртути, об эмбрионах итд

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество