Криворіжці будь-якого віку тепер також можуть безоплатно вакцинуватися від кору
Фото: Первый Криворожский
Про це повідомили на офіційному сайті МОЗ України.
Читайте також: Більшість мешканців Дніпропетровської області, які хворіють на кір, не мають щеплень
Тобто тепер дорослі будь-якого віку теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.
Нагадаємо, що раніше безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Тепер безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку.
Вакцинація гарантована всім дорослим, які:
- контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);
- не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
- за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.
Читайте також: Криворіжцям на замітку: що треба знати про кір, - МОЗ
Також в Україні відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців.
Зазначимо, що за Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Але в умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті. Саме тому немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). Але у цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).
Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.
Також у Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що усі області України повністю забезпечені вакцинами, закупленими за державний кошт, за Календарем щеплень.
Кожен пацієнт може онлайн перевірити наявність вакцин в області у таблиці тут.
У випадку, якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись до головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.
Шериф
21:31, 13 мая 2019
Поняли наконец , что боржоми пить поздно , только в этом году заболело 48 тысч. народу , а с начала эпидемии 110 . А шоколадный фюрер продолжает героев раздавать , генералисимусов , медальки вешать . А депутаты яйцы чешут в теплых морях . Нацыкам вообще все по@@@@@ям , денежки платят , все путем.
Леди Гага
06:38, 14 мая 2019
Ща набегут антипри и расскажут о вреде вакцин, об алюминии и ртути, об эмбрионах итд