Паралімпійці з Кривого Рогу показали хороші результати на чемпіонаті України з пауерліфтингу

Главное фото новости
Фото: Ірина Новіцька
1kr.ua
Подружня пара з Кривого Рогу - Микола Таран та Ірина Новіцька - виступили на чемпіонаті України з пауерліфтингу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату.

Ірина Новіцька завоювала для збірної Дніпропетровської області бронзову медаль. Паралімпієць Микола Таран на чемпіонаті України з пауерліфтингу посів 4 місце.

Читайте також: Криворізький дзюдоїст завоював бронзу на Європейських іграх в Італії

Зазначимо, що за результатами чемпіонату України з пауерліфтингу збірна Дніпропетровської області посіла 4 місце.

Журналістка інформаційного порталу «Перший Криворізький» поспілкувалася з Іриною Новіцькою про чемпіонат України з пауерліфтингу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату. Спортсменка поділилася історією підготовки до змагань разом з чоловіком Миколою Таран.

Ірина Новіцька розповіла, що цього року чемпіонат України з пауерліфтингу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату відбувся 2 - 4 серпня. Традиційно він проходить у Дніпрі, в академії музики імені Михайла Глінки.

У яких категоріях Ви і чоловік виступили на чемпіонаті?

Ми виступали у вагових категоріях до 67 кг і до 72 кг. Жим, який нам був зарахований, - це у мене 40 кг і у Колі 96 кг. Це менше за наші можливості, бо наші особисті рекорди 55 кг і 104 кг відповідно. Але на чемпіонаті головне пожати «чисто», правильно, досвідчені судді оцінюють дуже строго і з кожним роком професійні вимоги до цього виду спорту ростуть. І це добре, адже переможці виступають на світових змаганнях, де вимоги ще вищі.
Як довго Ви з Миколою Тараном готувалися до змагань?

Якщо брати до уваги загальний рівень підготовки, то чоловік почав займатися пауерліфтингом з лютого 2017 року. Згодом, у жовтні 2017 року, привів і мене. У нас є доступне приміщення для тренувань, ми обоє члени фізкультурно-спортивного клубу «Олімп». Окрім нас там займається багато людей з інвалідністю, вони займаються різними видами спорту.

До цього чемпіонату ми готувалися більше року. Фактично ми не перериваємо тренувань, щотижня займаємося тричі. Минулого року я перенесла операцію, лежала понад чотири місяці, не можна було вставати зовсім. Тому втратила фізичну форму, треба було довго відновлюватися.
Ви готувалися до чемпіонату з тренером чи самостійно?

Так, звісно, самим без професійної підготовки важко чогось досягти. Коля спочатку пробував сам, поки голова нашого клубу Емма Сизранцева не знайшла професійного тренера - Віталія Мінчева. Наші досягнення – багато в чому і його заслуга, і нашого клубу. Тренер постійно їздить з нами на змагання, ми разом займаємося підготовкою, готуємо необхідну документацію, спілкуємося з оргкомітетом змагань. Дуже допомагає нам дружина Віталія - Люда.Скільки спортсменів брало участь у чемпіонаті та в яких групах змагалися?

Я не рахувала, але організатори кажуть, що 120 паралімпійців. Всього було кілька груп серед жінок і чоловіків, а в групі могло бути по 2-3 вагові категорії. Протоколи змагань ще не готові, коли вони надійдуть, можна буде зробити докладний «розбір польотів».

Як Ви можете оцінити конкуренцію на чемпіонаті цього року?

У Колі була дуже жорстка. В його категорії було 11 людей, він був у сильнішій підгрупі – там було 5 спортсменів, усі чудові фахівці. У мене в категорії було ще дві спортсменки - але які! Обидві встановили рекорди України в різних категоріях: Тетяна Широколава підняла цього року на світовому чемпіонаті 117 кг, а Наталія Єжова минулого року в цій самій категорії підняла 105 кг, і це теж був рекорд України. Поряд із цими дівчатами з Енергодара, які займаються спортом уже давно, я – лише починаюча спортсменка.

У яких чемпіонатах з пауерліфтингу ви брали участь раніше?

Я бувала на чемпіонаті з пауерліфтингу всього раз - 30 березня 2018 року. Виступала у ваговій категорії до 50 кг, підняла, здається, 37 кг. Була четверта чи п’ята.
А Коля в 2017 році на чемпіонаті області здобув першість, піднявши 77 кг у категорії до 59 кг, наступного року в березні виступав у категорії до 65 кг і підняв 85 кг. Потім ще того ж року восени невдало виступив після сильної застуди. І ось цього року на Всеукраїнському чемпіонаті покращив свій результат. Хоча міг підняти 102 кг, не вистачило кільканадцяти сантиметрів.«Є люди в цьому виді спорту, якими я щиро захоплююся, це в першу чергу мої суперниці по категорії, також Любов Адамівна Семенюк, багатократна паралімпійська призерка і рекордсменка України в категорії до 79 кг з жимом 106 кг, а серед зовсім нових у спорті людей – юніорка Дар’я Кобилинська, яка цьогоріч у 15 стала майстром спорту, Тетяна Бобровська і загалом уся команда, яка приїхала з міста Краматорська. Їхнім прикладом я надихаюся. Він викликає бажання рости далі», - розповіла Ірина.

Редакція інформаційного порталу «Перший Криворізький» вітає подружню пару з хорошими результатами на чемпіонаті України!
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

01 : 44

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Спорт

Booking.com