Вступники до вишів України можуть отримати від держави пільговий кредит на освіту

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
З 2019 року вступники можуть отримати пільговий кредит на здобуття вищої освіти. Про це розповіли в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

У департаменті зазначили, що кількість студентів, які можуть бути зараховані на ту чи іншу спеціальність на умовах пільгового кредитування, самостійно визначає кожен виш. Хто саме з абітурієнтів отримає таку можливість, визначатимуть за рейтингом.

Читайте також: У МОН нагадали, що свідоцтва та додатки без печатки закладу освіти є дійсними й приймаються для вступу

Абітурієнти укладають із вишами угоду про отримання пільгового довгострокового кредиту. Він зобов’язується повернути гроші після завершення навчання.

Перший внесок випускник вишу повинен зробити не пізніше ніж через рік після отримання диплому. Весь кредит він має повернути протягом 15 років і сплатити 3% річних.

Зазначимо, що якщо одержувач кредиту має одну дитину, він звільняється від сплати відсотків. Батьки двох дітей сплачують 75% заборгованості, трьох та більше – повертають державі лише половину кредиту.

«Одержувачі кредиту – люди з інвалідністю І групи взагалі звільняються від сплати кредиту та відсотків», – додали в департаменті.

Детальніше про державне пільгове кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти можна прочитати тут.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

krapiva
  • 3
  • 1
  • Ответить

кожен ВИШ кожен виш виш ви ш ш шшшшшшшшшш є є в нас мова- така "чудова"!!!!!!!!!!!!Який файний галичанський дiалект, що майже став лiтературною мовою. Прикро.КР-1 розповсюджує хуторянство.

Sergrey4
  • 2
  • 0
  • Ответить

4. Пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за денною або заочною формою на підставі угод, укладених між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою (далі - одержувач кредиту).
18. Сума кредиту повертається із сплатою трьох відсотків річних суми заборгованості за кредитом протягом п’ятнадцяти років починаючи з дванадцятого місяця після здобуття одержувачем кредиту в установленому порядку відповідного освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня до державного бюджету або до місцевих бюджетів.
20. Обов’язок ведення претензійно-позовної роботи у разі невиконання одержувачем кредиту умов угоди, ухилення від повернення кредиту та/або відсотків за користування ним покладається на відповідний навчальний заклад.
-------
Что-то текст как-то по-де@ильному написан. ВУЗ что является финансовой организацией, чтобы заключать сделки, а потом следить за погашением ? Тем более, что деньги выдаются и погашаются на счета МинОбразования или Областных Департаментов Образования.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Экономика