Як вибрати вакцину проти пневмококу і які захворювання потребують обов’язкової вакцинації людини

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
27 червня у Криворізькому центрі здоров’я пройшов круглий стіл, під час якого провідні спеціалісти міста розповіли про вакцинацію проти пневмококових інфекцій.

Асистентка кафедри педіатрії, сімейної медицини та лабораторної діагностики Дніпропетровської медичної академії Вікторія Чечель розповіла про статистику захворюваності на пневмококові інфекції та вакцинацію у Кривому Розі.

Читайте також: Верховний суд України визнав законною заборону на відвідування дитсадка невакцинованій дитині

Яка статистика захворюваності на пневмококові інфекції у Кривому Розі?


Майже 36% дітей, які мають захворювання на інвазивні пневмококові інфекції, можуть померти. У Кривому Розі показник смертності у дітей до 1 року складає 9.6% на 10 тисяч населення у 2018 році. Якщо порівнювати із статистикою у області - там відсоток - 8,2% . Захворюваність на негоспітальну пневмонію у Кривому Розі у 2018 році складає 97,4%, по області - 74,6%.

Чому показники захворювання у Кривому Розі вищі, ніж у Дніпропетровській області?

Тут декілька факторів, один з яких - відсутність у Кривому Розі гарної діагностики. У нас немає можливості швидко діагностувати і попередити захворювання.

По-друге, у нашому в місті дійсно дуже високе екологічне навантаження, через що у нас дуже багато дітей, які мають алергічні захворювання, які також вважаються захворюванням імунної системи людини.

Третє - це порівняно велика кількість передчасно народжених дітей, які також мають знижений імунітет. Тому що плід формує свій імунітет на останніх етапах вагітності.

Кому потрібно першочергово задуматися про вакцинацію?

Згідно наказу №5051, який вийшов у 2014 році «Про вдосконалення профілактичних щеплень в Україні» та його розділу «Щеплення за станом здоров’я пацієнтів», група населення, яким не просто рекомендовано, а показано введення вакцин - це хворі на лімфому, лейкемію, хворобу Ходжкіна, діти, які отримують імуносупресивну терапію, діти з ВІЛ, хворі на цукровий діабету та хронічні ураження серцево-судинної системи.

Як уникнути захворювань на пневмококові інфекції? Чи існують профілактичні заходи проти пневмококу?

Наразі єдиним способом максимально попередити хвороби, зумовлені пневмококом, проводити вакцинацію проти цієї бактерії.

Пневмококова інфекція – захворювання, які викликані бактерією, що належить до стрептококів, ім’я якій – Streptococcus pneumoniae, або скорочено – пневмокок. Пневмококова інфекція передається від людини до людини при прямому контакті повітряно-крапельним шляхом.

Які захворювання потребують обов’язкової вакцинації людини?

Краща профілактика інфекційних захворювань - вакцинація. До захворювань, які потребують обов’язкової вакцинації належать: кір, краснуха, паротитна інфекція, дифтерія, правець та поліомієліт. Ці захворювання потребують саме вакцинації. Для того, щоб попередити не захворюваність, а для того, щоб попередити смертність, адже ці захворювання призводять до великих показників летальних випадків.

Як вибрати вакцину проти пневмококу?

Існують два типи вакцин проти пневмококової інфекції. Перший тип вакцин характеризується тим, що вакцина здатна створити імунітет лише у дорослих та дітей старше 5 років. До п’яти років дана вакцина є неефективною. Зважаючи, що в основному хворіють діти до 5 років, були розроблені інші вакцини (Превенар, Превенар-13, Синфлорікс). Ці вакцини другого типу захищають від меншої кількості різновидностей пневмококу, але ефективно формують імунітет у дітей перших років життя, у віці з найбільшим тягарем пневмококової інфекції.

Читайте також: Криворіжці будь-якого віку тепер також можуть безоплатно вакцинуватися від кору

Нижче ви можете переглянути пряму трансляцію круглого столу.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 5 час 8 мин

Есть угроза

04 : 20

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com