Нові стандарти: в Україні затвердили новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції

Нові стандарти: в Україні затвердили новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції

Фото: censor.net.ua

Україна офіційно переходить на нові стандарти лікування ВІЛ. Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я.

«МОЗ України затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції. Це найновіші рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, які також включають аспект громадського здоров’я. Відтепер кожен, хто живе з ВІЛ, в незалежності від кількості вірусу в крові, має право отримувати безоплатне лікування пожиттєво», - пишуть на сайті МОЗ.

Читайте також: У Кривому Розі знизився рівень захворювання на ВІЛ-інфекцію

У Міністерстві також повідомили, що 5 червня 2019 року Міністерство охорони здоров’я України Наказом №1292 затвердило новий клінічний протокол із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції. Цей наказ офіційно затвердив рекомендації ВООЗ з лікування 2018 року та рекомендації з тестування 2016 року.

Україна перша з усіх країн Східної Європи та Центральної Азії офіційно переходить на нові стандарти лікування ВІЛ.

Відтепер лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим. За новим підходом, в якості основної схеми лікування використовуватиметься препарат з долутегравіром. З цією діючою речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній. Завдяки цьому вартість однієї дози препарату стала дешевшою в 6 разів та нині для України коштує 5 гривень 40 копійок. Інноваційний комбінований препарат поєднує в собі декілька діючих речовин, а отже, пацієнт може приймати лише одну таблетку щоденно.

Новий протокол передбачає, що діагностування ВІЛ відтепер можливо лише 2 швидкими тестами різних виробників. Ця норма дозволить поставити людину на облік швидше, а отже, швидше розпочати лікування ВІЛ-інфекції та досягнути цілей Глобальної стратегії ЮНЕЙДС 90-90-90.

Читайте також: За тиждень у Кривому Розі понад 1500 городян пройшли тест на ВІЛ

Окрім цього, новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції. Препарати PrEP (pre-exposure prophylaxis), які з минулого року є в Україні, рекомендується вживати групам ризику:

•людям, що перебувають у дискордантних парах (у випадку коли один партнер є ВІЛ-позитивним, а інший - ні);

•чоловікам, що практикують секс із чоловіками;

•людям, що вживають ін’єкційні наркотики;

•людям, що надають сексуальні послуги за винагороду.

Найбільша інновація нового протоколу - введення підходу громадського здоров’я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуться комплексно. Підходи будуть спрощені і стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться.

Читайте також: Більше 60 криворіжців померли від захворювань, зумовлених СНІДом, за кілька місяців цього року

Комментарии (1)

Доктор Ватсон

18:20, 08 июня 2019

Так от них же какая польза , а від інших людей соплі і мікроби.

Ссылка скопирована в буфер обмена