У Кривому Розі можуть з`явитися автоматизовані парковки — опубліковано нову зміну до ДБН

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З 1 липня у містах України зможуть проектувати автоматизовані парковки. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

29 березня в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №3/2019 опублікована Зміна №2 до ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів». Серед іншого, вона унормувала можливість проектувати автоматизовані автостоянки для легкових автомобілів в містах України. Зміна офіційно вступає в дію з 1 липня 2019 року.

Читайте також: Незабаром на дахах невеликих будівель можуть з’явитися дитячі майданчики

«По-перше, це заощаджує простір для розміщення таких парковок і на невеликій ділянці землі може розмістити у декілька разів більше машин. По-друге, це економія часу водіїв на парковку, тому що все відбувається автоматично. Ми, на жаль, лише нещодавно прийшли до цього. І тепер можливість проектування таких парковок нарешті унормована у ДБН. Сподіваюсь, що після вступу в дію цих змін таких автостоянок в Україні значно побільшає, а проблем з нестачею паркомісць у великих містах, особливо в центрі, навпаки стане суттєво менше», — зазначив він.

Зазначимо, що у чинних на сьогодні ДБН щодо автостоянок унормовано можливість проектування лише звичайних та механізованих гаражів, тобто таких, де вертикальне переміщення автомобілів здійснюється за допомогою спеціальних підйомників чи механізмів, а горизонтальне, безпосередньо на машиномісце — за участю водія.

Принцип роботи автоматизованих гаражів пов’язаний з повною автоматизацією усіх процесів, коли і в’їзд, і виїзд автомобіля на місце для паркування відбувається без участі водія та пасажирів.

За словами заступника міністра, проектування таких парковок буде особливо актуальне для районів великих міст із щільною забудовою, де немає достатньо місця для розміщення звичайних автостоянок.

Згідно зі зміною до ДБН, склад і площа приміщень, несучих конструкцій, кількість ярусів у автоматизованих гаражах визначається відповідно до завдання на проектування та залежить від особливостей і технічних можливостей застосовувати такі механізми.

Керування пристроєм для переміщення автомобілів і контроль його роботи в автоматизованих гаражах передбачається з приміщення диспетчерської. Вона розташовується на посадковому поверсі.

При проектуванні автоматизованих гаражів необхідно передбачати доступ персоналу для технічного обслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів та до кожного місця стоянки.

Читайте також: На дахах українських ТРЦ можуть з’явитися автомобільні парковкиТакож автоматизовані гаражі можна прибудовувати до будинків за умови їх відокремлення протипожежною стіною 1 типу. Максимальний обсяг пожежного відсіку для автоматизованих гаражів — не більше 200 автомобілів.

Зміну до ДБН розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП».Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Groot
  • 8
  • 1
  • Ответить

А ещё бесплатные быстрые зарядки, для электромобилей возле каждого подъезда.
Вот тогда заживём.

НагиБАтор
  • 8
  • 8
  • Ответить

Петушары дороги сделайте нормально а не латками, коммунальные службы заставьте работать, дворнила с Сити сервиса пол года не видели(во дворе Листья лежат с октября месяца) а где и как парковаться уж разберёмся. *** опять баба хотят отмыть.

Лeдькa
  • 6
  • 6
  • Ответить

Это все так круто, но в Кривом Роге? Вы серьезно? Сколько у нас в городе авто поддерживающих подобный софт? уверена что не много )

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина