У Кривий Ріг привезуть надпотужний проектор для сучасної опери

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Напередодні візиту у Кривий Ріг колективу "Nova Opera", який представить місцевим глядачам роботу, що увійшла у ТОП-10 найкращих у світі, редакція поспілкувалась із одним зі співорганізаторів приїзду артистів. На запитання редакції відповідав Станіслав Корнієнко.

У Кривому Розі попит на сучасну музику зростає. Як швидко розкуплені квитки на оперу? Із чим це пов'язуєш?

Робити однозначні висновки про зростання попиту на сучасну музику поки зарано.
Ми (проект Освітня Піч, - авт.) ще провели не так багато заходів (8 подій), щоб вже точно робити однозначні висновки.

Певний запит на сучасне мистецтво є. Звичайно, наше місто дуже сильно відстає від сучасних тенденцій великих міст нашої країни, але ми тільки робимо перші кроки, починаємо формувати гарні смаки у наших містян.

Кривий Ріг десятки років було в певній культурній ізоляці. Певно, як і всі індустріальні міста, тому більшість мешканців навіть уявити собі не можуть, що до нас у місто може завітати опера світового рівня, яка була в 10 кращих за 2018 рік. Але дасть Бог, ми це з часом виправимо ;)

Читайте також: Джаз на даху - успіх літнього сезону у Кривому Розі

Під час підготовки концерту які найбільші технічні складнощі і хто допомагає їх вирішувати?

Якщо говорити про сучасну оперу «IYOV», то найскладніше було домовитись із колективом "Nova Opera" (музиканти, які виконують оперу "ЙОВ"), аби вони погодились приїхати до нас в залізне місто.

Перед менеджерами "Nova Opera" стояв вибір - їхати до Кривого Рогу чи до Києва, Харкова або міст у Європи. За останній рік мистецька фундація "Nova Opera" стала дуже затребуваною на міжнародних фестивалях опери та театру.

Щодо технічних складнощів, нам допомагають їх вирішити наші партнери: інформагенція Експерт КР - їхня команда здійснюватиме зйомку під час виступу, оскільки це є частина перформансу та візуалізації проекції.

Для проекції потрібен суперпотужний проектор, якого у нас в місті немає і, скоріше за все, років ще 10 не буде. З транспортуванням цього стратегічно важливого вантажу нам допомагає наш дуже добрий друг та партнер компанія "Віконда". Насправді питань багато, але, на щастя, друзів більше.

Нагадємо, фоторепортажі із заходів членів команди "Освітня Піч" ви можете переглянути на нашому сайті у розділі фоторепортажів тут.

Що неочікуваного ставалось під час підготовки (ну раптом;)?

Наразі все іде за планом, маю надію, що все пройде без всіляких форс-мажорів.

На це сподівається і криворожанка Юлія Квітко, яка чекає виступ музикантів, каже: «Чекаю оперу, тому що люблю якісне сучасне мистецтво. В ньому є нерв. Те, що пробиває наскрізь своєю іноді лякаючою відвертістю. Тішить безмежно, що це український продукт, визнаний в світі. Справді унікальна подія для нашого міста. Піду і відчую».

Криворожанка Анна Бондаренко теж планує продовжити знайомство із сучасними музичними проектами: «5 грудня 2018 року став для мене днем моєї особистої культурної революції по-українськи, оскільки концерт ДахаБраха у Кривому Розі – це була витончена ритмічна артилерія, що пронизала потужною вібрацією, етнікою і якоюсь музичною аборигенністю.

Відтак, питання – чи йти на чергове творіння Влада Троїцького – оперу «IYOV» - символічно-риторичне. Відповідь очевидна. Подія такого рівня в нашому місті – це подія А-класу, причому світого масштабу, заради якої купують квитки до Відня чи Нью-Йорку. Вважаю, що ми вдруге зірвали мистецький джекпот!

Вкрай цікаво почути музичну інтерпретацію цієї знаної тисячоліттями історії, особливо сьогодні, особливо в нашій країні, особливо кожному, бо – про біль, про Першопричинного, про ніби безвихідь чи про те, що захочете або зможете побачити і відчути самі».


Серед партнерів проекту редакція нашого порталу. Журналіст Микола Чирва, який є автором фото та відеорепортажів із заходів, організованих командою "Освітньої Печі», говорить:

«Не так багато заходів організовують криворіжці, де можна молодому журналістову спробувати свої сили у художньому фото чи відео репортажі. Цікаво працювати на "Джазі на даху", із захопленням працював під час виступу "Даха Браха", тепер чекаю сучасну оперу».


Проект «IYOV» було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року.

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів.

Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
41 мин

Все хорошо

02 : 47

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com