«Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Книгу презентовано у Кривому Розі

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Книгу презентовано у Кривому Розі

Фото: Первый Криворожский

В серії «Майдан від першої особи» вийшла третя книга, до якої увійшли і спогади криворіжців – учасників Революції Гідності». Її 21 лютого презентували у Кривому Розі.

Зберегти спогади криворізьких майданівців узявся Інститут національної пам'яті, який є ініціатором проекту, попросив Тетяну Цимбал, професорку філософії КНУ.

«Я була цьому невимовна рада, бо і сама відчувала потребу увічнити перекази земляків, які стояли і на київському, і на місцевому майданах. На жаль, в це видання увійшли спогади тільки пятьох осіб, а записано було 65. Це найбільша кількість по Україні.

Багато годин інтерв'ю зберігається нині в аудіо й відео файлах, і вони ще чекають на опрацювання. Дуже хотілося б видати книжку, до якої увійшли б перекази всіх активних криворіжців-майдановців, бо кожна людина – то безліч важливих для історії свідчень. Тому науковці мають намір звернутись і до місцевої влади, і до небайдужих представників бізнесових кіл з проханням профінансувати таке видання».

Книгу презентували у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї за ініціативи журналіста Володимира Стецюка, а незабаром про видання почують і в міських бібліотеках, і у навчальних закладах.

Бо розповідати про цю трагічну і водночас світлу сторінку української історії насамперед важливо для молодої аудиторії, - наголошує науковець Юрій Візниця, за участі якого здійснювались записи спогадів.

Особливу вдячність пані Тетяна Цимбал висловила радіо «Криворіжжя», в студії якого і працювали разом науковці, журналісти і учасники Майдану.

Читайте також: Криворізький Кобзар: військовий капелан презентував збірку віршів, присвячених майданівцям, воїнам УПА, учасникам АТО та ООС

Випуск складається із 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей.

У 2015 році вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 році – «Мистецтво на барикадах».

Метою третього випуску є реконструкція подій місцевих майданів. Сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний цей збірник.
Під час Революції події відбувались не лише в столиці, але і по всіх регіонах, в тому числі і в Кривому Розі.

Читайте також: Крим наш, але не для всіх? Кандидати у Президенти Вілкул і Зеленський ніби забули про анексований Крим


Фото: Николай Чирва

Комментарии (4)

Чисто Колян

07:12, 23 февраля 2019

Стукачок?

Владик Менделеев

19:46, 22 февраля 2019

Третий том собрания сочинений из 50. На следующий том, который с нетерпением ждут читатели, материалы уже готовы. Там будут приключения Парашенко по дороге на его работу. Вынос трупов, перевязка раненных в задницу. Ещё Парашенко расскажет, как он отстреливался и бросал гранаты.
Надеюсь выйдет рано или поздно правдивая история этого преступления и спланированного убийства людей, чтобы стравить толпу и милиционеров.

Апполинария Планк

10:39, 23 февраля 2019

сколько за коммент платят, мацква? вы так на лахте и сидите, или и оттуда выгнали?

Апполинария Планк

12:44, 23 февраля 2019

так сколько платят, свинопёс? простой вопрос ведь, ну

Ссылка скопирована в буфер обмена