Крим наш, але не для всіх? Кандидати у Президенти Вілкул і Зеленський ніби забули про анексовану АРК

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Не всі кандидати у Президенти, які пов'язані із Кривим Рогом, у своїх передвиборчих програмах згадують про анексовану росіянами Автономну Республіку Крим.

Редакція "Першого Криворізького" проаналізувала тексти офіційних програм кандидатів на посаду Президента.

Шоумен Володимир Зеленський пише: "Те, що я презентую – це не просто моя програма. Це мої цінності. Це те, у що я вірю і чому готовий служити " .
Також кандидат обіцяє ставити перед європейськими партнерами питання про повернення тимчасово окупованих територій.

Цитуємо: "...змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин".

Жодного разу у тексті передвиборчої програми Зеленського не згадується саме анексований Крим.Син мера Кривого Рогу Олександр Вілкул пише на самому початку програми чотири рази в одному абзаці пише слово "війна".
Але кандидат на посаду Президента України не говорить хто і з ким воює. У тексті своєї програми жодного разу не вживає назву анексованої росіянами Автономної Республіки Крим.

Телеведуча Юлія Литвиненко у розділі програми, присвяченому питанням безпеки та зовнішньої політики пише: "Україна має вирішувати іншу стратегічну задачу - проводити стримування Росії, що анексувала Крим, виступає спонсором та учасником війни на сході [...] "

Також кандидатка усвідомлює, що Україні "вже зараз необхідна стратегія модернізації та відновлення Донбасу та Криму" .
Зазначимо, нинішній Гарант Конституції та кандидат у Президенти Петро Порошенко тексті передвиборчої програми пише

"Ми продовжимо лінію на відновлення територіальної цілісності України, повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму політико-дипломатичним шляхом, забезпечуючи єдність проукраїнської коаліції у світі, використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу".

Кандидат Порошенко у програмі також нагадує про міжнародні санкції проти агресора, які "...надійно прив’язані до повної деокупації українського Донбасу та українського Криму..."
Аналізуючи вище наведене, можна опиратись на міжнародне право, то будь-яка територія, що насильно була загарбана іншою державою (є об’єктом анексії), може вважатись окупованою територією. Питання лише у діючому правовому режимі. На території АРК діють закони РФ, а щодо присутності Донецької та Луганської областей України, то присутність там регулярних військ РФ офіційний Кремль до сих пір заперечує - "ихтамнет".

Нагадаємо, 18 березня 2014 року Держдума Російської Федерації прийняла Закон про приєднання Криму, а 21 березня Володимир Путін підписав його.

Можна припустити, автори програм кандидатів на посаду Президента України не вважають за потрібне розрізняти поняття анексії та окупації. Це філологічні і дипломатично-юридичні нюанси, а це не політичні тонкощі. А якої думки ви? Закликаємо читачів до дискусії у коментарях.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
36 мин

Все хорошо

05 : 50

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com