В Україні можуть дозволити проектувати вбудовані заклади вище третього поверху

Главное фото новости
Фото: Мінрегіон
У нових житлових будинках можуть дозволити проектувати вбудовані громадські заклади вище 3-го поверху. Про це повідомляє заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні тепер можна проектувати житлові будинки без порогів або сходів при вході

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість проектувати в нових житлових будинках вбудовані приміщення громадського призначення вище 3-го поверху. Відповідна пропозиція міститься у проекті нового ДБН В.2.2-Х:201Х «Житлові будинки. Основні положення».

Лев Парцхаладзе зазначив, що згідно із чинними нормами допускається проектування невеликих вбудованих громадських закладів лише на цокольному та 1-3 поверхах багатоповерхових житлових будинків.

«Під час оновлення відповідного ДБН ми отримували пропозиції щодо передбачення в нормах можливості проектувати такі вбудовані приміщення на всіх поверхах будинків. Тому зараз вивчаємо міжнародний досвід, як це можна зробити за обов’язкового дотримання протипожежних та інших необхідних технічних вимог. Адже найважливіше, щоб була збережена безпека і комфорт людей, які будуть проживати у таких будинках», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Тобто, згідно з новими пропозиціями до проекту ДБН, під час будівництва може допускатися розташування вбудованих приміщень громадського призначення вище 3-го поверху при умові виділення їх в окремий протипожежний відсік.

Парцхаладзе також нагадав, що з 1 жовтня 2018 року в дію вступила зміна у ДБН «Житлові будинки», яка передбачає можливість розміщення в житлових будинках закладів громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Проект ДБН розробляє ПАТ «КиївЗНДІЕП».

Читайте також: В Україні дозволять проектувати кухні-нішіЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев
Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина