Дитину слід почути, наслідки цькування можуть бути надто трагічними, - правоохоронці

Главное фото новости
Фото: dp.npu.gov.ua
Поліцейські Дніпропетровської області закликають громадян не ігнорувати проблему булінгу, оскільки його наслідки можуть бути трагічними.

Начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Ганна Карпеченкова розповіла, що серед дітей 10 та 12 років спостерігається психологічне насилля по відношенню один до одного:

«Хоча законодавчо в Україні поняття булінгу ніяк ще не закріплено, ігнорувати це явище ми не можемо. Фізичне нанесення болю фіксується значно рідше і трактувати його як булінг не варто . Булінг - це не проблема одної особи, а саме психологічний стан в дитячому колективі, то без допомоги дорослих її ніяк не вирішити.

Факти цькування не можна замовчувати. Та зараз я б хотіла звернутися до батьків – не ігноруйте дитячі проблеми. Дитину слід почути, бо наслідки цькування можуть бути надто трагічні аж до самогубства», - наголосила начальниця відділу превенції.

Читайте також: Якщо вчителі не можуть дати раду булінгу у школі – звертайтеся із заявою до поліції

За словами Ганни Карпеченкової, в цьому році у Дніпропетровській області зафіксовано 7 фактів нанесення легких тілесних ушкоджень дитиною іншій дитині, відповідальність за що передбачено статтею 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження).

Психологи стверджують, що в основі булінгу виділяють три основні причини:

 • елемент становлення підлітків за принципом «свій-чужий»,
 • сім’я, в якій дитина сама може бути об’єктом насилля,
 • ганебна поведінка педагогів, які можуть допускати образливі слова по відношенню до деяких вихованців.
2 жовтня 2018 року Верховною Радою України було схвалено Законопроект, який вводить поняття «булінг» та передбачає неприпустимість його вчинення. Завдяки появі в КУПАП нової статті 173-4 буде передбачена відповідальність за боулінг.

З початку року правоохоронці Дніпропетровської області виявили 79 фактів вчинення дрібного хуліганства серед неповнолітніх. Наразі вони підпадають під відповідальність за 173 статтею кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Мін'юст разом з Національною поліцією розпочали інформаційну кампанію #СтопБулінг у школах України


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Sokker
 • 4
 • 2
 • Ответить

Что это у нее за звание странное? Судя по погонам – старший прапорщик, но звездочки очень большие, даже не звездочки, а снежинки какие-то. Или главное, чтобы было не похоже на прежние?

Sokker
 • 3
 • 0
 • Ответить

Вообще-то всегда у старшего лейтенанта на погонах звездочки располагались треугольником, через 2 просвета, а 3 звездочки вдоль погона - это старший прапорщик, или, если звездочки очень крупные - генерал-полковник.

Sokker
 • 2
 • 0
 • Ответить

Правильно, как я и писал, главное, чтобы не как у нас было раньше, т.е. так как и сейчас в России.
А снежинки я помню еще в 90-е вводили, некоторое время они побыли, руководство даже новую форму пошить успело, а затем вернули опять звездочки.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Общество