Мін'юст разом з Національною поліцією розпочали інформаційну кампанію #СтопБулінг у школах України

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Міністерство юстиції в межах проекту «Я маю право!» за підтримки Міжнародного фонуду «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Про це на офіційній сторінці повідомив прес-центр Міністерства юстиції.

Зауважимо, що у Кривому Розі над темою працюють благодійники і патрульні поліцейські, які проводять зустрічі і заняття зі школярами. Про це ми писали раніше тут.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом* (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими, а з другом чи братом/сестрою.

40% дітей соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.
Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

  • у дитини немає друзів;

  • дитина боїться іти до школи;

  • має низьку самооцінку;

  • у дитини з’являються зіпсовані речі;

  • дитина сама наносить собі ушкодження;

  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

«В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей», - повідомили у міністерстві.

Булінг* – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

Читайте также: Українські школярі та студенти зможуть поскаржитись освітньому омбудсменуПриєднуйтесь до обговорення у чаті Кривого Рогу


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество