У Кривому Розі запалять свічки пам'яті у день 100-річчя від початку польсько-української війни

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1 листопада у Кривому Розі, де була перша Каплиця Святої Брігітти, містяни запалять «свічки пам'яті».

Сьогодні, 1 листопада, минає 100 років від початку польсько-української війни. Війни, яку вели спершу за Львів, а потім за Галичину.

В Українському інституті національної пам’яті нагадують, що ця річниця дуже важлива для українців і поляків. Перед лицем нинішніх загроз, спричинених політикою Росії, її спробою змінити правовий порядок у Європі шляхом анексії Криму та східних теренів України; перед лицем кризи в Європейському Союзі, яка загрожує стабільності нашого континенту, а також зміни політики Польщі щодо України, внаслідок чого випрацювані впродовж останніх 30 років засади співпраці й діалогу між державами сьогодні поставлені під сумнів, а то й просто знищуються — ми закликаємо до глибшої рефлексії над станом польсько-українських стосунків.

Читайте також: Українці пам'ятають, а світ визнає: у 85-ти куточках світу запалюють символічну свічу пам’яті

Боротьба, яка розпочалася 100 років тому, закінчилася поразкою України. Була вона польською перемогою, за яку Польща заплатила ціну вищу, ніж за не одну поразку. Тоді перемогла концепція, що на політичній мапі світу нема місця для незалежної Української держави. На її згарищі виросла радянська імперія, яка невдовзі знищила мільйони поляків та українців. Наші предки, діючи разом, могли б запобігти цьому, але не зуміли порозумітися. Цю боротьбу Яцек Куронь назвав братовбивчою, бо гинули в ній не лише брати, а й сама ідея братерства наших народів. A сьогодні мусимо спільно задуматися над тим, чи не схильні ми повторити давні помилки.

1 листопада, о 17:00 у Польщі й о 18:00 в Україні, запалять «свічки пам'яті» у багатьох містах цих країн. У Кривому Розі свічки запалять на вулиці Мартіна Шимановського в старому районі Гданцівки, де була перша Каплиця Святої Брігітти.

Зустріч 1 листопада – це також добра нагода, щоб згадати про 100-ту річницю Варшавської битви, що надходить. Тоді воїни Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського, стоячи плече до плеча, боролися за незалежність своїх держав: Польщі та України. І разом обороняли Варшаву та Європу перед більшовицькою навалою. У тій боротьбі солдати й офіцери армії Української Народної Республіки (часто учасники польсько-української війни 1918–1919 рр.) до кінця виконали свої зобов’язання щодо Речі Посполитої. Вони вірно стояли поряд зі своїми союзниками, не жаліючи своєї крові у боротьбі за вільну Польщу.

Читайте також: Тисячі свічок в пам‘ять про загиблих на борту Іл-76 запалили у Кривому Розі
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Мотя
  • 10
  • 2
  • Ответить

Когда динозавров будем поминать?

афрокавказец
  • 7
  • 2
  • Ответить

Знаменитая фраза Ю.Пилсудского: "Украинец - это поляк, который плохо говорит по-польски." Думаю, этим всё сказано.
P.S. інституті національної пам’яті - дармоеды и паразиты.

MISTER.БОДЯ
  • 21
  • 2
  • Ответить

Делать мне нечего, чтоб на эту фигню свечку тратить.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Город