От восхищения до непринятия: криворожане обсуждают гротескную киноленту «Донбасс»
Фото: Первый Криворожский
Напомним, в минувший четверг презентовать ленту в Кривой Рог приехал режиссер фильма с членами съемочной группы.
Он объяснил, почему так и не пригласил ни на одну съемочную площадку представителей СМИ
Редакция собрала отзывы криворожских зрителей о фильме.
Исполнительный директор БФ "Общественная инициатива жителей Кривбасса" Алиса Гнидюк после просмотра фильма написала так:
"Цікаво, а бувають "підвішені квитки" на сеанси, як кава...?
Бо ще раз на сеанс не спроможусь, і навряд чи це той фільм який можна порадити друзям як "приємний для перегляду", але віддячити знімальній групі якось хочеться (хоча це й вельми болюча вдячність) і дивитись криворіжцям його таки треба, на жаль і на щастя."
Криворожский видеограф, журналист Максим Глазков о гротескном кино отозвался так:
"...захотілося нашвидкоруч скласти свій суб'єктивний ТОП-3 кращих акторських виходів у цьому фільмі. Критерії - доречність гри та емоція від побаченого і почутого. Бігом нагуглив акторів і вуаля:
3. Жанна Лубгане в ролі віце-президента "Фонду мученика Феодосія Херсонського". Цей монолог у її виконанні треба бачити і чути.
2. Валерій Антонюк в ролі полоненого. Всього декілька слів під час багатохвилинної масової сцени, які ви ледь розчуєте, бо тій сцені і так вистачає всього. Валерій зробив все так, щоб той епізод зажив.
1. Галина Корнєєва в ролі старенької матері у бомбосховищі. Слів мінімум, але ефекту від гри - майже максимум. Профі!
Неможливо не згадати Алєксандра Замураєва в ролі бізнесмена та Світлану Колєсову в ролі щасливої нареченої Анжели".
Читайте также: Театр абсурда и грубый мат в фильме «Донбасс», снятом в Кривом Роге
PR-менеджер БО БФ "Мережа" Ярослава Токмакова пишет:
"Моя обывательская рецензия такова - мне понравилось. Это такой очень грустный китч. То, за что стыдно и больно. Но, как по мне, нам нужно научится это признавать и не отводить глаза. Было две сцены в фильме, когда вот прям сильно защемило, но спойлерить не буду.
Донецка там конечно нет (а я вот думала, где в Кривом нашли места, похожие на этот город), все происходит в маленьких провинциальных городках на Востоке.
Из недостатков - слишком маленькое ограничение в возрасте (16+), мне кажется не нужно смотреть так рано такие фильмы и ошибки в украинских субтитрах ( типа «прийняти участь») и знакомые лица (придаёт любительский оттенок фильму)".
Читайте также: Фильм, съемки которого напугали Кривой Рог, прошел квалификацию на «Оскар»
Криворожская школьница Даша Гончар, которая принимала участие в съемках фильма (сцена в бомбоубежище), оставила на своей странице такой отзыв:
"Чесно кажучи, я очікувала більшого...
Мені не вистачило сюжетної лінії, хотілося, щоб хоча б один персонаж був від початку до кінця фільму.
Єдина сцена, яка мені сподобалась- сцена у бункері(і це не тому, що я була свідком того, як її знімали), а тому, що тільки у ній не-українці, які дивитимутся фільм, зможуть зрозуміти, які насправді українці.".
Мама девочки, главред медиа-платформы "Эксперт-КР" Ольга Гончар описала свои ощущения от просмотра киноленты так:
"Такої суміші негативу і запитань без відповідей, як після перегляду "Донбасу", у мене давно не було......
Я не знаю, як насправді живуть зараз люди на окупованій території. Через це не можу оцінити ступінь гротеску і міру правди.
Я не розумію, чому в стрічці нема фактично жодних загальнолюдських цінностей. Жодного позитивного героя принаймні для контрасту. Мама секретарки і прикутий "каратель" не рахуються, вони жертви, і позитив тут дуже додуманий.
Я не вірю, що в т.зв. Новоросії всі поголовно, як показано у фільмі, - недолюди або бездуми. Не вірю, що все так чорно. Зла не буває 100%. Чи 99, якщо сцену з "помилуванням" мародера вважати за 1%.
Через це все не розумію "Донбас" як цілісний фільм. Як новели, короткометражки - запросто."
Андрей Михейченко, журналист и военнослужащий ВСУ поделился впечатлениями от увиденного на экране:
"Робота зрілого майстра, який творив картину, по якій років через 10-20 люди будуть отримувати враження, а що ж власне відбулося на Донбасі в 2014-му (події кіно відносяться судячи з усього до зими 2014-2015)".
Историк, преподаватель Криворожского государственного педагогического университета Татьяна Мак вспомнила в отзыве о своих студентах, которые воевали за независимость Украины с русским оккупантом.
"Сьогодні дивилась «Донбас». Мабуть не треба, щоб режисер виправдовував наші сподівання. Достатньо розуміння того, що у Кривому Розі було відзнято тільки це страшне кіно, і сцени з нього не розгорнулись у реальність", - написала Татьяна Мак.
Татьяна Дреева, журналистка пишет: "Коротко - я впізнала свій Донбас. Лозниця зняв 100-відсоткову правду, без краплі пафосу й підсилювальних кіношних ефектів.
Просканував, нашинкував історії і змішав їх у пістрявий вінегрет - із нашого безладу і ментальної безпорадності, із гротескних, просякнутих ненавистю, реалій мешканців рИспубліки, більше схожих на хроніки ПНД.
Лозниця - чудовий документаліст і споглядач. Але з одним але...Це кіно не про Україну. Воно - про Донбас".
Журналист Николай Крамаренко оставил такой отзыв о киноленте:
"Слава Всевишньому, що ми не стали окупованою територією. А як би стали...
Як би повели себе під стволами прийшлих озброєних ворогів-найманців і своїх же зрадників? Ні, Кривбас би не став окупованим! Це чесно, бо я знаю свій рідний Кривбас".
Напоминаем, что вы можете принять участие в опросе ниже.
Планируете ли вы посмотреть фильм "Донбасс"
597 ответов
Без надежды
12:56, 23 октября 2018
Табаки44, в этом соглашусь с тобой. Был Шкурой, потомки стали Шкуро.
SToRm_V
12:29, 23 октября 2018
ваши это которые ?? буряты что лИ?? вроде нет...Зато хорошо прокоптились.
SToRm_V
02:05, 24 октября 2018
несвидомит голодный что ли? ливерной колбаски хочется ?? А в это время на рашке сыры давят. эх.. живут же люди..
Без надежды
12:53, 23 октября 2018
Однобокая фильма. Квадроциклов нет, как и аватаров, взрывающих палатки с побратымами. Героев, продающих карты минных полей сменщикам.