Три мільярди гривень стягнули з українських неплатників аліментів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З початку року на користь дітей завдяки пакету законів #ЧужихДітейНеБуває на користь дітей стягнуто три мільярди гривень аліментів.

Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

« Другий пакет законів, який вступив в силу 28 серпня і спрямований на захист прав дітей, дає виконавцям ще більше інструментів для впливу на недобросовісних батьків. Накладення штрафів на суму боргу по аліментах », - зазначив Петренко.

Новим законодавством скорочено термін заборгованості по аліментах для винесення виконавцями постанов про обмеження боржників у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання.

Якщо раніше під цю санкцію підпадали боржники, в яких сукупний розмір заборгованості перевищував 6 місяців, то зараз цей термін складає 4 місяці. Відповідно на 30 тисяч боржників більше тепер зіштовхнуться з відповідними обмеженнями.

Якщо йдеться про заборгованість по аліментах перед дитиною з інвалідністю чи важко хворою дитиною, то такі постанови виносяться виконавцями за заборгованість понад 3 місяці. Станом на сьогодні державними виконавцями винесено 144 постанови про обмеження кожного виду за борги перед їхніми важко хворими дітьми.

Читайте також: Рятувати криворіжців від ожеледиці, обрізати дерева і ремонтувати сантехніку будуть неплатники аліментів

До виконавців уже звернулися 877 батьків для надання довідок про наявність заборгованості по аліментах понад 4 місяці для виїзду дітей за кордон без дозволу іншого з батьків.

Також виконавцями Мін’юсту складено 18545 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою, другою і третьою статті 183-1 КУпАП, і судами винесено 1602 постанови про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
Якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт, а у разі злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт до боржника буде застосована кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі до 2 років.

Відносно 43 тисяч дітей уже погашено заборгованість по аліментах у повному обсязі. Крім цього, 35600 сімей досягли згоди щодо сплати аліментів і відкликали виконавчі документи у зв’язку з відсутністю претензій до боржника.

Читайте також: Україна припинила дію Договору про дружбу і співпрацю із Росією


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Bbq
  • 2
  • 1
  • Ответить

До бюджету?Если нет, то неинтересно

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина