Топ-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць за держзамовленням

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що «Середня освіта», «Комп'ютерні науки» та «Будівництво та цивільна інженерія» отримали найбільше місць державного замовлення 2018 року.

Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-брифінгу.

«11 липня Уряд ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році». Наразі офіційний текст документа готують до публікації, однак, користуючись проектом, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-х класів», - повідомив Олег Шаров.

Найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:

1. «Середня освіта» (за усіма предметними спеціальностями) - 7 475 місць;

2. «Медицина» - 4 507;

3. «Комп'ютерні науки» - 3 216;

4. «Правознавство» - 3 090;

5. «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» - 2 736;

6. «Будівництво та цивільна інженерія» - 2 650;

7. «Філологія» (усі мовні напрями) - 2 210;

8. «Галузеве машинобудування» - 2 025;

9. «Комп'ютерна інженерія» - 1 951;

10. «Правоохоронна діяльність» - 1 910.

Зазначимо, що можливість навчатися на бюджетній основі не обмежується в місцях державного замовлення. Адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів - від молодшого спеціаліста до магістра і аспірантури.

Також регіональне замовлення надається в державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року.

Читайте також: Склав/не склав: МОН України повідомило порогові бали тестів ЗНОЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество