Як електронні сигарети впливають на здоров'я

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
Електронні сигарети рекламують як більш безпечну альтернативу звичайним сигаретам. Водночас, немає переконливих свідчень, що переходити на електронні сигарети навіть курцям зі стажем є справді вдалим рішенням. У МОЗ зібрали факти про електронні сигарети та їхній вплив на здоров'я.

Кількість споживачів електронних сигарет у світі невпинно збільшується - від 7 мільйонів у 2011 році до 35 мільйонів у 2016 році. Серед електронних сигарет виокремлюють "е-сигарети”, "електронні кальяни", "моди", "вейпи”, чи "електронні системи доставки нікотину".

Як електронні сигарети впливають на здоров’я

Досі тривають дослідження щодо впливу електронних сигарет на здоров’я. І жодне не дає однозначної відповіді, включно з міжнародними організаціями.
Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) вказує, що в цілому електронні сигарети є менш шкідливими за тютюн. Хоча в складі рідини більшість електронних виробів також містять нікотин, що викликає залежність:

Інші науковці кажуть, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і підвищує ризики хвороб серця, раку легень, може викликати запалення легень та підвищує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень.

Читайте також: У Кривому Розі з'явились промовисті плакати із фото молодих дівчат

Оскільки ми досі не знаємо, який ефект це може спричинити у довгостроковій перспективі, від електронних сигарет краще утримуватися, як і від звичайних.
З переходом на електронні сигарети важче кинути курити. Існують дослідження, які вказують, що люди, які намагаються відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет, мають менші шанси на успіх, у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує.

Електронні+звичайні сигарети = ще більший ризик для здоров'я

Перехід на електронні сигарети сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно. Ось, наприклад, дослідження, результати якого застерігають використовувати таку комбінацію.
Популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків. В Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет відповідно до результатів Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну проведеного у 2017 році.

Пасивне куріння електронних сигарет також є небезпечним

Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей.

Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити це - відмовитись від куріння взагалі.

Важливо, аби сімейні лікарі звертали увагу на такі речі та говорили зі своїми пацієнтами про ризики куріння та необхідність кидати курити.

Читайте також: Чому виникає чутливість зубів і як ліквідувати цю проблемуЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

FWK
  • 3
  • 0
  • Ответить

Электронки конечно не безопасны но явно в разы менее вредные чем обычные сиги

Major
  • 13
  • 0
  • Ответить

А как на счет пассивного курения КМК и остальных ГОКов в течении десятилетий? Не вредно, нет?

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Общество