Нові правила виїзду дітей за кордон: коли дозвіл одного з батьків не потрібен

Главное фото новости
Фото: kidpassage.com
Мін’юст удосконалив порядок отримання документів для виїзду дітей за кордон.

Зокрема удосконалили норми законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Якщо жінка або чоловік не платять більше 4 місяців аліменти, той з батьків, хто проживає із дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон.

Читайте також: Криворіжець не сплатив аліменти, тому не зміг виїхати закордон

Також законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

«Раніше для цього треба було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишню дружину чи колишнього чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів» , - зазначив Міністр.

«Водночас, і я хочу наголосити на цьому пункті, ми збалансували права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак – лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів» , - підкреслив очільник відомства.

Для цього одному із батьків необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Павло Петренко також наголосив, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.

«Якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків» , - пояснив Міністр.
Зазначимо, що законопроект №8296#ЧужихДітейНеБуває буде винесений на голосування у ВР вже цього тижня.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

All Alex
  • 7
  • 2
  • Ответить

Поездил я по заграницам везде мы гастарбайтеры и нигде нам этого забывать не дают.А дом есть дом и какой он в будущем будит зависит только от нас

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Общество