В МОЗ розповіли як подолають корупцію в українських лікарнях

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Згідно з нещодавно опублікованим звітом 90% зловживань, викритих НАБУ у соціальній сфері, стосуються охорони здоров’я.

МОЗ зробило поступ у подоланні корупції: закупівлі ліків проводяться через міжнародні організації, діє електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, створено НСЗУ, запроваджено електронну систему охорони здоров’я.

Про це повідомляють на Урядовому порталі України.

Ефективність міжнародних закупівель на противагу закупівлям через систему «Прозорро» показують тендери на місцях: регіональні онкодиспансери та державні установи закуповують ліки до 300% дорожче, ніж міжнародні організації (за результатами моніторингу закупівель ліків для онкохворих, проведеного Центром протидії корупції).

Цьогоріч міжнародні організації здійснюватимуть закупівлі за 40 напрямами державної програми на загальну суму 5,9 мільярдів гривень. Уже підписані договори з Програмою розвитку ООН, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), британською закупівельною агенцією Crown Agents, з якими МОЗ уже співпрацювало в напрямку закупівель раніше.

Під час укладання декларації лікарі реєструють пацієнтів у системі «Електронне здоров’я». Таким чином НСЗУ зможе оплачувати закладу, де працює цей лікар, ведення кожного пацієнта. У майбутньому електронна система дасть можливість пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити.

Також цьогоріч МОЗ затвердив Національний перелік лікарських засобів – короткий перелік життєво необхідних основних лікарських засобів із доведеною ефективністю, доступ до яких держава гарантує усім пацієнтам безкоштовно при лікуванні у стаціонарі.

Нацперелік - це перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я для лікування найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Нині цей перелік містить 427 діючі речовини. Тож з січня цього року медзаклади мають першою чергою закупити ліки за Нацпереліком, а вже після цього кожен лікувальний заклад може і має право закуповувати необхідні препарати, що не увійшли до нього. При цьому медзаклади мають формувати свої закупівлі за МНН, а не купувати конкретні торгові найменування препаратів. Ця норма робить процес тендеру прозорим - дозволяє за допомогою торгів закупити дієві препарати за меншою ціною, адже усі фармвиробники, що мають ліки з відповідною МНН, можуть брати участь у торгах і пропонувати меншу ціну.

Детальніше можна прочитати тут.

Читайте також: В українські лікарні надійдуть індійські ліки проти укусів змій і сказуЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина