Без підтоплень, боліт і очерету: порятунок балки Кандибіна триває

Главное фото новости
Фото: Прес-служба К.Усова
1kr.ua
Мешканців нижнього МОДРу більше не турбуватимуть сезонні підтоплення, паводки та хащі очерету. Підрядники продовжують розчищення балки Кандибіна і вже завершують укріплення схилів.

Порятунок балки Кандибіна розпочався у 2017-му. Раніше тут були болота, багнюка та затоплені залишки присадибних ділянок місцевих мешканців. Але тепер з висоти пташиного польоту можна побачити охайне русло, водний канал, який обережно та тремтливо протікає поміж житлових будинків.
Рівень води знижено від одного до двох з половиною метрів на різних ділянках об’єкту. Тепер городи та сади людей не потерпатимуть від сезонних підтоплень та паводків. Тож місцеві мешканці можуть знову займатись садівництвом та вирощувати врожаї.

«Тут ми заглибилися приблизно на півтора метри, вивезли мул, сміття тепер вода колектором протікає вільно та ще й набирається киснем. Водоймище на Прорізній стало глибшим, вода чистішою, вже незабаром тут може з’явитись риба, адже навколо балки розташовані десятки природніх джерел», - зазначив представник підрядника Сергій Задніпряний під час інспекції балки Кандибіна.

Місцеві мешканці у захваті від операції з порятунку балки, адже навколо їхніх будинків нарешті зникли болота та густі хащі, в яких плодилися комахи й змії.

Перший етап робіт майже завершено. Будівельники вкладають останні плити, встановлюють труби, продовжують вивозити сміття. Попереду – найцікавіше: будівництво двох сучасних скверів для відпочинку навколо балки Кандибіна.

Перша паркова зона з’явиться поміж вулиць Прорізна та Лавроненка, на нижньому МОДРі. Друга – поблизу кільця трамваю на перехресті Свято-Миколаївської та Української. Тут встановлять лави для відпочинку, з’явиться довгоочікуване освітлення, пішохідні, бігові та навіть велосипедні доріжки. Абсолютно все, що необхідно для зручності та комфорту містян.

Автором та ініціатором проекту з порятунку та облагородженню балки Кандибіна став криворізький нардеп Костянтин Усов. Парламентар домігся виділення грошей із обласного та державного бюджетів. Та тепер особисто контролює хід та якість виконання робіт.
«Зараз тут майже ідеальна водна поверхня, але ще півроку тому місцеві мешканці потерпали від очерету, застояної води та неприємного запаху. Тут було страшно та занедбано, але зараз все змінилось. Проте робота ще не закінчена. Навколо цього місця вже по розрівняній землі, яка знаходиться там, біля кільця трамваю, буде розбитий новий красивий, фантастичний сквер», - зазначив Костянтин Усов під час інспекції балки Кандибіна.

Облаштування скверів навколо балки розпочнеться вже незабаром. Назви для них оберуть самі містяни. Свої варіанти можна надавати до Центрально-Міської районної ради.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

22 : 05

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com