Вчителі-іноземники з Кривого Рогу будуть проходити обов’язкові курси підвищення кваліфікації
Фото: Первый Криворожский
17 тисяч 524 учителя англійської мови, що навчатимуть першокласників у 2018 році, пройдуть обов’язкове підвищення кваліфікації за методикою змішаного навчання – частина курсу буде дистанційною, а частина – очною. Про це йшлося під час наради з методистами обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти за участі представників МОН, Британської Ради та Кембриджського університету в приміщенні Міністерства освіти і науки України.
Читайте також: Кривий Ріг чекає «Ейфорія» англійською
Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти регіону, де розташована його школа. Саме вони займаються всіма організаційними питаннями проведення підвищення кваліфікації. Учителів же навчатимуть спеціально підготовлені тренери, які вже пройшли навчання за допомоги партнерів МОН.
Під час розробки курсу для вчителів відбувалася співпраця з Посольством Франції та Goethe-Institut для того, щоб методологічні основи для навчання дітей іноземній мові у Новій українській школі були однаковими.
Підготовка вчителів відбуватиметься в очно-дистанційному форматі – педагоги, які пройдуть 3-денне очне навчання, отримають доступ до онлайн-платформи.
Підвищення кваліфікації міститиме 5 обов’язкових очних модулів навчання, з-поміж яких:
-розуміння учнів
-сприяння розвитку вмінь 21 століття
-планування уроків по-новому
-організація уроку
-інклюзивне навчання
Представники Кембриджського університету розповіли, що навчання на платформі не потребуватиме реєстрації від вчителів. Цю процедуру педагогам потрібно буде пройти після опрацювання завдань для складання тесту, за результатами якого вони отримають сертифікат про проходження онлайн-курсу.
Орієнтовна тривалість дистанційної частини курсу становитиме 20 годин. Доступ до неї відкриється після очних сесій з травня 2018 року.
На цій платформі вчителів мають забезпечити не лише теоретичним і практичним матеріалом щодо методик викладання, а й безпосередньо матеріалами для навчання – іграми, відео, завданнями, які можна буде використовувати на уроках.
Очікується, що після проходження підвищення кваліфікації вчителі зможуть замість авторитарної ролі виконувати роль помічника учнів, використовувати новітні підходи до підбору змісту та організації навчального процесу. Також вони розумітимуть суть розвивального, діяльнісного навчання, застосовуватимуть ефективні технології навчання, розвиватимуть у дітей навички та уміння 21-го століття.
Нагадуємо, що раніше МОН підготувало докладне роз’яснення щодо заходів з підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть першокласників з 1 вересня 2018 року.
Шаленый_лобстэр
17:12, 17 февраля 2018
Было бы забавно если бы учителей заставили бы экзамен сдавать после повышения квалификации смешно но факт щя школьники англ знают лучше чем учителя
omua78
17:39, 17 февраля 2018
Ну дело полезное. Английский , если сложится карьера или занесет , как многих сейчас , особенно специалистов , в ЕС - нужен и обязателен. И если учителя будут качественней выполнять свою работу - это только в плюс.
Эйяфьядлайекюдль
18:53, 17 февраля 2018
Единственный позитивный комментарий.
omua78
21:01, 17 февраля 2018
Незолотая рыбка,
Всего лишь трезвый взгляд на вещи. На сегодняшний момент ситуация складывается так , что молодежи действительно для роста английский необходим. Плохо то , что запад вкладывает деньги не в развитие Украины , а подкармливает коррупцию , создавая условия для утечки светлых голов и превращения государства в сырьевую колонию.
Эйяфьядлайекюдль
21:15, 17 февраля 2018
И еще немного трезвого взгляда. По какой-то причине у нас считают, что зарубежная филология очень перспективна для внешнего применения. Мол, главное - знать язык, чтобы уехать на заработки. На деле же язык может лишь помочь конкурировать с местным населением при трудоустройстве, если имеешь профильную по трудоустройству специальность. Так что у наших филологов одна перспектива - готовить украинцев, получающих параллельно востребованную профессию.
omua78
21:30, 17 февраля 2018
Незолотая рыбка,
Ну этот момент , как мне кажется , подразумевается по умолчанию. Разве что совсем уж тугим надо быть. Судя по отзывам знакомцев , работающих на Западе , особенно специалистов , просто просиживать штаны там не получится. Или ты приносишь хозяину прибыль или с тобой прощаются. Что , в общем то , довольно правильный подход.
Эйяфьядлайекюдль
21:43, 17 февраля 2018
Не самый плохой пример нашему бизнесу.
Минерал
18:04, 17 февраля 2018
Интересно, а кто оплачивать эти самые курсы будет или с зарплаты учителя все вычтут?
Р$: зарплата учителя англ.языка в районе 5000 грн., последнее январьское повышение - 300 грн. Сильно он разгонится на коммуналку, еду и обязательные курсы ? Чем мотивировать учителя теперь?