Криворіжцям, як дорослим, так і малим, варто вакцинуватися від кору та дифтерії

Криворіжцям, як дорослим, так і малим, варто вакцинуватися від кору та дифтерії

Фото: google.com

У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих. Для лікування дифтерії в Україні наявна протидифтерійна сироватка.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).
Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а і дорослим.

В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:
  • слабкість
  • біль у горлі
  • лихоманку
  • набряк залоз у шиї
Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
Ускладнення від дифтерії можуть включати:
  • блокування дихальних шляхів
  • пошкодження серцевого м'яза (міокардит)
  • ушкодження нерва (поліневропатія)
  • легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Використано фото Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Комментарии (7)

Nutik

13:34, 22 января 2018

Где и как привиться взрослым?

K I A

14:10, 22 января 2018

В поликлиннике по месту жительства,сначала на прием к терапевту потом прививка

ТАРАНТУЛ

16:19, 22 января 2018

К I А, а потом в кресло или в морг

K I A

22:54, 22 января 2018

Бред не пишите!!!В морг быстрее попадут те,которые не привиты во время эпидемии будут.Не раздражайте нормальных людей своей безграмотностью!!!!Я в пятницу сделала и ничего,хожу и нормально себя чувствую!!!А из-за вас"умников" эти болезни и возвращаются!!!!!

LM

09:47, 23 января 2018

K I A, эти болезни возвращаются из-за тех умников которые вакцины стремные закупают! Покупать в аптеке - не вариант (крайнего потом не найдешь, точнее если что, крайним сделают тебя...), остаются только платные клиники, которые позволить себе могут не все...В результате - здравствуй средневековье....

АЕ

16:27, 23 января 2018

тархун тебе проще с моста прыгнуть на капот водятла!!!!

Glupo veritb

00:10, 23 января 2018

А какая цена прививки?

Ссылка скопирована в буфер обмена