Про сортування сміття і здоровий глузд криворізька експертка

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Криворожанка Ольга Костіна, співзасновниця ГО "Чисте місто-КР", спеціально для нашого інформаційного порталу прокоментувала ситуацію із сортуванням сміття.

"Новий рік, як завжди, несподівано прийшов у грудні, – так я б схарактеризувала вимогу сортувати з 1-го січня 2018 і галас довкола цього.

Насправді ця вимога, була включена до Закону України «Про відходи» ще у 2012 році в процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема для відповідності двом директивам ЄС — №1999/31/ЄC та №2008/98/ЄC, що регулюють поводження з відходами в країнах Європи.

Чи від початку це був виключно популістичний хід, чи дійсно всі 6 років були вагомі перешкоди для доопрацювання європейських норм, це вже площина політології.
По факту сьогодні очевидно, що ст.32 вище згаданого Закону, яка проголошує заборону захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів, виявляється декларативною", - говорить Ольга Костіна.

Читайте також: В Кривому Розі з 1 січня 2018 року здорожчає тариф на вивіз сміття

Також зазначає експертка, що ні цей закон, ні будь-який інший не передбачає чіткі механізми, послідовність операцій, а головне суб’єктів відповідальності на кожному етапі поводження зі сміттям та якісь альтернативі.

"Тобто вимога сортувати наче є, але як це реалізовується на практиці немає. Не прописані не тільки альтернативні шляхи можливої законослухняної поведінки, в разі уникнення яких логічне покарання, а й власне не зрозуміла система механізмів штрафів, не кажучи вже про те, що пересічні громадяни не займаються захороненням, а тому й дивно як їм можна перекладати одразу на них відповідальність.

Хоча за останні роки у Верховній Раді зареєстровані зо два десятки законодавчих ініціатив і навіть 8 листопада 2017 року Кабмін затвердив «Національну стратегію управління відходами до 2030 року», в якій вже залучено широке коло суб’єктів відповідальності та прописана ієрархія поводження з відходами, говорити про реальну
інфраструктуру рано, хоча, якщо не зробимо висновки з ситуації то в 2030 теж буде ні про що.

При цьому на сьогодні та й не перший рік і окремі громадяни та громадянки, та цілі підприємства примудряються дійсно сортувати. Через мережу пунктів прийому, яку організовує бізнес, через побутові звички біля сміттєвого відра тримати коробку для пластикових пляшок, макулатури та склотари, через самоорганізацію закладів, зокрема шкіл, які заробляють на сортуванні, ми бачимо розуміння і готовність бути законослухняними, якщо власне закони не будуть суперечити здоровому глузду", - говорить експертка з питань поводження з твердими побутовими відходами Ольга Костіна.

Читайте також: З нового року ще 10 шкіл приєднаються до екологічної програми із сортування сміття


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город