Україна сплатить 300 мільйонів гривень до Чорнобильського фонду «Укриття»
Фото: googl.com.ua
Про це повідомляється на офіційному сайті органів виконавчої влади України.
1 грудня було ухвалене рішення про сплату 300 мільйонів гривень до Чорнобильського фонду "Укриття". Цей крок - свідчення того, що Україна готова посилювати екологічну безпеку, відзначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак на підсумковій прес-конференції.
Відзначимо, кілька сотень криворізьких рятувальників, медиків та військовослужбовців вже з 27 квітня 1987 року знаходилися на атомній електростанції у Чорнобилі та ліквідовували наслідки аварії.
Міністр також додав, що за ініціативи природоохоронного відомства у липні Верховна Рада прийняла пакет законопроектів, які повинні відновити фінансування та використання держфонду поводження з радіоактивними відходами. Гроші планують використати на будівництво сховищ та наукових досліджень.
На прес-конференції Семерак розповів, що сьогодні триває процес розвитку об'єктів відновлювальної енергетики у зоні відчуження. За його словами, вже надійшло більше 60 заявок на будівництво сонячних станції в районі Чорнобиля. Проекти повинні бути підготовані на початку наступного року. Їх розробляють спеціалісти з України та Франції.
Читайте також: «Я там был ровно 62 дня. На работу ходили, как на праздник», - чернобыльская история криворожанина
Эйяфьядлайекюдль
10:20, 22 декабря 2017
Сухие системы хранения ОЯТ, согласно последним данным, реализованы в России, США, Канаде, Германии, Швейцарии, Испании, Бельгии, Швеции, Великобритании, Японии, Армении, Словакии, Чехии, Аргентине, Румынии, Болгарии, Венгрии, Украине и Литве.
О ужас!
Эйяфьядлайекюдль
11:22, 22 декабря 2017
А что сказать? Я не умею комментировать слухи. Но логика мне подсказывает, что "отравить украинскую землю" и "заграбастать бесценные черноземы после реформы" - взаимосключающие перспективы.
Эйяфьядлайекюдль
14:25, 22 декабря 2017
Давно сказать мечтала. За 101м километром восточнее Парижа "мадам" - это либо жаргонное слово, обозначающее экстези, либо обращение к содержательнице притона. Теперь вы это тоже знаете. Предлагаю учесть. Спасибо.
Что касается полигонов, то сразу отделим мух от котлет. Уточняйте при сборе информации, о хранении каких именно отходов идет речь. Если РАО, то это отходы промышленности, содержащие радиоактивные изотопы, дальнейшее использование которых не предусмотрено, то есть в чистом виде гадость и опасный мусор. Если же ОЯТ, то есть отработанное ядерное топливо для АЭС, то с практической точки зрения это и не отходы вовсе. Поскольку повторное обогащение позволяет их использовать в дальнейшем. В данный момент регенерация ОЯТ дорогостоящая процедура, но при соблюдении всех норм хранения и развитии удешевляющих технологий этот вид может позволить в дальнейшем экономить, ограничив добычу за счет переработки. Кроме того природа тоже спасибо скажет.