Не завдяки, а всупереч, - у Кривому Розі презентували фільм зі справжніми кадрами боїв із терористами

Не завдяки, а всупереч, - у Кривому Розі презентували фільм зі справжніми кадрами боїв із терористами

Фото: Первый Криворожский

Документальну стрічку у Кривий Ріг привезла режисера Лідія Гужва. Вчора, 20 грудня, відбулась презентація фільму «93: бій за Україну» у кінотеатрі «Олімп». Для усіх, хто прийшов у кіно показ був безкоштовний.

Перед показом відбувся брифінг за участі режисери Гужви, волонтерки Вікторії Самойленко командира 20- батальйону Сергія Плахотника і начальника прес-служби 93-ї бригади.

Начальник прес-служби окремої гвардійської 93-ї бригади криворіжець Андрій Михайченко зазначив, що цей фільм унікальний тим, що зйомки велись на передовій.

Гвардії молодший лейтенант Михейченко сказав: «Цей фільм створено не завдяки, а всупереч... Все на ентузіазмі людей... Чому 93-тя бригада? Вона брала участь у ключових битваз. Це визволення населених пунктів Піски, Карлівка, Адіївка, Новотошківська траса...».

Спочатку планувалось зробити один великий фільм, але було знято дуже багато матеріалу, тому планується вихід ще двох частин стрічки. Більшість героїв фільму, на щастя, зазначив Михейченко, живі. Всі бійці бережуть пам'ять про тих, хто не повернувся з війни. Ми маємо продовжити їх справу, каже боєць.






Читайте також: Частину грошей, зібраних від прокату фільму «Кіборги», передадуть родинам загиблих Героїв

Чому так сталось, що фільм не підтримувала фінансово держава, спитав один із глядачів.

Режисерка пояснила, що не хотіла ходити із протягнутою рукою, а сподівалась, що коли фільм буде готовий, то його візьмуть у прокат центральні телеканали. Але так наразі не сталось. 50 хвилин фільму, які побудовані здебільшого на кадрах із передової та інтерв’ю командирів, бійців бригади та волонтерів, дивилась повна глядацька велика зала кінотеатру «Олімп».




Про якість фільму криворіжці, які були на передовій у бережні-довтні 2014го відгукнулись доволі стримано, обмежившись коментарями щодо правильності хронології подій, викладених у фільмі.

Читайте також: Кіборги - фільм, який рве серця криворіжців на шматки




Фото: Софія Скиба Николай Чирва

Ссылка скопирована в буфер обмена