Ситуація з безпекою журналістів в Україні неприпустима, - НСЖУ

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що ситуація з безпекою журналістів є неприпустимою.

В Україні упродовж жовтня 2017 року зафіксовано 5 випадків застосування фізичної сили до журналістів. Інциденти сталися в Києві й передмісті, а також у Херсонській області.

Про це повідомили у Національній спілці журналістів (НСЖУ) України.

Широкого резонансу набуло побиття й затримання спецпризначенцями трьох журналістів у Святошинському суді Києва – Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»).

« Вони били по камері, повалили і били ногами. Намагалися вдарити по голові. Я кричав, що журналіст, а вони: ах ти преса, на!», – прокоментував інцидент Дмитро Реплянчук. Кирилові Малишеву вибили з рук журналістське посвідчення, дісталося від правоохоронців і Сергієві Лефтеру.

У коментарі НСЖУ Дмитро Реплянчук розповів: журналісти одразу написали заяву про скоєння злочину, прокуратура Києва відкрила провадження за частиною 1 статті 171:

« Наступного дня пройшов судмедекспертизу, зафіксували синці. Справи щодо всіх трьох журналістів об’єднали в одне провадження.

Наразі про результати розслідування та службової перевірки мені не відомо. Днями спілкувався в чергове з першим заступником міністра внутрішніх справ – він запевнив, що розслідування на його особистому контролі. Будемо слідкувати
».

Читайте також: Побиття журналістів при виконанні обов’язків є неприпустимим, - голова НСЖУ

Нацполіція офіційно вибачилася перед журналістами.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що ситуація з безпекою журналістів є неприпустимою. Особливо непокоїть те, що агресію проявляють ті, хто має захищати громадян, у тому числі працівників ЗМІ.

« Окрім того, що правоохоронні органи не проводять належним чином розслідування випадків нападів на журналістів та ЗМІ, їхні співробітники самі регулярно застосовують силу до наших колег.

Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою і вимагаємо публічного звіту від влади і правоохоронців щодо всіх справ, де постраждалими є журналісти », - наголосив Сергій Томіленко.

Зазначимо, що відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який Спілка проводить спільно з партнерськими організаціями, з початку року (10 місяців) зафіксовано 80 випадків проявів фізичної агресії стосовно журналістів.
Сьогодні в НСЖУ відбудуться громадські слухання з безпеки журналістів в Україні.

Крім постраждалих при виконанні професійних обов'язків колег, участь у слуханнях підтверджують представники Національної поліції - про стан розслідувань злочинів проти журналістів звітуватиме Олександр Ковтун, заступник начальника управління Головного слідчого управління Національної поліції України.

Читайте також: Небезпечно домовлятися із військовими про висвітлення навчань, - голова НСЖУ про поранення журналіста у Кривому Розі

Інциденти з побиттям журналістів у жовтні

Сергій Розов, Київ

14 жовтня під Києвом в селі Забір'я під час роботи було скоєно напад на журналіста й побито його авто. Журналіст здійснював зйомку пікету будинку одного з місцевих піприємців. З воріт маєтку виїхав чорний джип, з якого в автомобіль журналіста почали кидати цеглу. Поліція зафіксувала напад на журналіста й пошкодження автомобіля.

Дмитро Реплянчук, Сергій Лефтер, Кирило Малишев, Київ

24 жовтня у Святошинському суді побито й затримано спецпризначенцями журналістів Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). Силовики не зважали на наявність журналістських посвідчень. Пізніше Нацполіція офіційно вибачилася за інцидент.

Костянтин Риженко, Херсон

28 жовтня під час виборів до Білозерської ОТГ скоєно напад на журналіста, який зафіксував підвезення виборців до виборчої дільниці. У ході зйомки з автобуса вибігли люди, які почали відбирати камеру в журналіста й побили його. Поліція внесла дані про цей випадок до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 171 КК України.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 44 мин

Есть угроза

02 : 24

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com