Побиття журналістів при виконанні обов’язків є неприпустимим, - голова НСЖУ

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Національна спілка журналістів зафіксувала сім інцидентів із застосуванням фізичної сили проти працівників ЗМІ в різних містах України.

Випадки сталися у Житомирській та Донецькій областях, Черкасах, Києві, Вінниці, Миколаєві та Кривому Розі.

Про це повідомляють у НСЖУ.

Більшість постраждалих – телевізійники або журналісти інтернет-видань.

За словами постраждалих, усі ці випадки пов’язані з виконанням журналістами їхніх професійних обов’язків.

«Побиття журналістів при виконанні обов’язків є неприпустимим і має отримувати оперативну реакцію правоохоронців», – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Читайте також: Небезпечно домовлятися із військовими про висвітлення навчань, - голова НСЖУ про поранення журналіста у Кривому Розі

«В той же час ми як найбільша медіаорганізація фіксуємо, що не тільки «старі» справи кількарічної або кількамісячної давнини розсипаються, але і нові так само «зависають» на стадії розслідування.

Наприклад, у справі з пораненням
оператора в Кривому Розі Міноборони не визнає своєї вини, хоча інцидент стався під час організованих військовими навчань».

У НСЖУ переконані, що ситуація з фізичною безпекою журналістів є однією з найгостріших проблем:

«У такій великій країні як США з початку року зафіксовано лише 11 випадків застосування фізичної сили до журналістів, а в Україні сім – лише за один місяць», – наголошує Сергій Томіленко.

Читайте також: Відкритий лист журналістів до Міноборони

НСЖУ наводить інциденти з побиттям журналістів у липні цього року:Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Происшествия