Кошти, отримані за пацієнтів, можуть «розмазатися», – заступник Мінохорони здоров'я

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
"Треба докласти всіх зусиль, щоб пришвидшити перехід на нову систему, бо вона дасть більше фінансування на первинну ланку.

Друга важлива складова - це автономізація медичних закладів"
, – наголосила Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун.

Всі підзаконні й нормативні акти, які будуть регулювати фінансування реформи, Міністерство подасть, коли законопроект буде підписаний Президентом.

Уляна Супрун нагадала, що на перехідний період для первинної ланки медичної допомоги залишиться субвенція, згідно з внесеною у законопроект правкою.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Уляна Супрун привернула увагу до нової позиції керівника комунального підприємства, яким має стати медичний заклад.

Це буде людина, яка відповідає за реформування закладу, керівник змін, що повинен бути хорошим менеджером.

Головний лікар не буде тепер єдиним керівником медичного закладу, він відповідатиме за лікування, як це є в більшості країн Європи. А менеджер буде керувати адміністративними та фінансовими питаннями.

"Для того, щоб органічно увійти в реформу, цей законопроект варто було проголосувати влітку цього року, тоді ми були б готові почати реформу в січні.

Проголосували законопроект у жовтні, Президент підпише його в листопаді, тому в повній мірі з 1 січня нова модель фінансування не буде працювати.

Ми з вами спільно погодимо план імплементації, який почнеться протягом року, конкретні дати і кроки ми обговоримо на наступній великій нараді",
– сказав Заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Читайте також: Які медпослуги будуть платними для українців

Основні кроки впровадження реформи:

– автономний статус закладу – медичний заклад не зможе працювати за договором за пацієнта, якщо він не перебуватиме в статусі комунального некомерційного підприємства. Це можна розпочинати робити вже зараз, відповідні методичні рекомендації міністерство розіслало і готове консультувати додатково;
– можливість працювати з електронною системою, бо робота йтиме з електронним реєстром;
– підготувати людей, щоб вони могли обрати свого лікаря, куди для цього йти, як його шукати і як оформлювати документи.

Також Павло Ковтонюк зосередив увагу на законопроекті № 7117 про медичне обслуговування у сільській місцевості, що передбачає з наступного року додаткові кошти зі спеціального фонду державного бюджету на всі області.

Голосування за нього в другому читанні очікується найближчим часом.

МОЗ разом з Мінрегіоном наперед готує необхідний пакет підзаконних актів, а саме – паспорту бюджетної програми, як будуть розподілятися кошти, виділені під реалізацію законопроекту. Також розробляються, разом із Мінрегіоном, рішення та моделі організації первинної допомоги, під які підуть ці цільові кошти.

Амбулаторії, так само, як Центри первинної медико-санітарної допомоги зможуть заключати договори з Національною службою охорони здоров’я.

До цього часу на місцях необхідно визначитися, наголосив Павло Ковтонюк, які функції в об’єднаній громаді яка установа виконуватиме. Деякі з них варто об’єднувати на більш високому рівні, такі як бухгалтерія, методичні аспекти, статистика - те, що в амбулаторіях неможливо втілити і варто зосереджувати в центрах.

Читайте також: За програмою Доступні ліки криворіжці можуть отримати 198 препаратів

Центри повинні лишатися там, де є велика кількість населення – 20-30 тисяч. Павло Ковтонюк попросив на мережі первинки кожного регіону, на конкретних закладах відпрацювати, щодо яких функцій об’єднані територіальні громади можуть укласти договори з Центрами первинної медико-санітарної допомоги, а які виконуватимуть амбулаторії на місцях.

Представників же громад він закликав підійти до цього питання з точки зору економічної доцільності.

"Ми не можемо заборонити громаді в шість тисяч мати двох бухгалтерів і трьох методистів, але тоді кошти, отримані за пацієнтів, "розмажуться" і будуть недостатніми", – зауважив заступник Міністра.

Ще одне актуальне питання – щодо ліцензування медичних закладів. Ліцензійні умови для первинки в Міністерстві вже оновлені, наразі очікується підписання законопроекту, і все буде зроблено, щоб при переході в статус комунального неприбуткового підприємства ліцензування відбувалося максимально швидко.

"На обласному рівні є готовність оплатити з бюджету курси підвищення кваліфікації для менеджерів лікувальних закладів.

У Міністерстві охорони здоров’я, в свою чергу, визнали такі тренінги дуже актуальними і погодилися розробити методичне обґрунтування"
, - йдеться у повідомленні..

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Mister True
  • 11
  • 4
  • Ответить

так и будет, все бабло будет пилится! собвстенно с этой целью и петлялась мед-реформа! а вы что, на чудо надеялись на украине?? ахаха, тупые блин!

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина