Чому виникає рак грудей і як його виявити

Чому виникає рак грудей і як його виявити

Фото: Google.com

20 жовтня – в країні був Всеукраїнський день боротьби з раком грудей.

Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб.

За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко.

Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок. Чому виникає рак грудей, як його виявити і що допоможе уникнути хвороби – читайте далі.

Рак грудей: причини

Медики поки не можуть однозначно відповісти, чому виникає рак грудей. Навіть більше – ВООЗ повідомляє, що у більшості випадків не вдається виявити причини хвороби. Та все ж існує перелік факторів ризику, які збільшують ймовірність виникнення раку грудей.

Ви у зоні ризику, якщо:

у родині у когось був рак грудної залози (ризик збільшується у 2-3 рази);
рано почалось статеве дозрівання (менархе);
пізно розпочалась менопауза;
пізно народили першу дитину і/або не годували її грудьми (грудне вигодовування має захисний ефект);
користуєтесь протизаплідними пігулками (вживаєте пероральні контрацептиви);
проходили курс замісної гормональної терапії (ЗГТ);
зловживаєте алкоголем;
маєте надмірну вагу/страждаєте ожирінням;
фізично неактивні.

Читайте також: Тук-тук-тук, стучить серденько. Топ 10 міфів про серцево-судинні захворювання

Однак пам’ятайте, що наявність цих факторів не означає, що у вас обов’язково з’явиться рак грудей. Так само, як і їх відсутність не гарантує захисту від хвороби.

Всебічний контроль раку включає профілактику, раннє виявлення, діагностику та лікування, реабілітацію та паліативну допомогу.

Як захистити себе від раку грудей: профілактика

Захистити від раку грудей допоможе увага до власного здоров’я. Спеціалісти наголошують, що в першу чергу необхідно контролювати фактори ризику раку та здійснювати профілактику неінфекційних захворювань.

Вберегтися від раку грудної залози допоможуть такі правила:

здорова дієта: стежте за своїм раціоном;
фізичне навантаження: більше рухайтесь;
контроль споживання алкоголю: не зловживайте спиртним;
контроль ваги: уникайте переїдання, боріться з надмірною вагою та ожирінням.

Профілактика раку грудей допоможе зменшити ризик, але, на жаль, не усуне загрози виникнення хвороби. Найбільше значення має рання діагностика, що може врятувати життя.

Як виявити рак грудей

Доволі важко самостійно визначити рак грудей. Симптоми з’являються уже на більш пізніх, запущених стадіях. Про рак грудей можуть свідчити безболісні щільні утворення в грудній залозі, виділення із сосків чи деформація соска, зміна шкіри грудей (набряк, відчуття стягнення, почервоніння тощо).

На жаль, самообстеження не дозволяє виявити утворення, розмір якого менше 5 міліметрів, а саме хвороба на цій мікроінвазивній стадії найкраще піддається лікуванню. Як свідчить статистика, на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок, на 2 стадії у 80%, а на 3 стадії – 50%.

Тож спеціалісти наголошують, що раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія.

Рак грудей в Україні: статистика захворювання

За даними Національного канцер-реєстру України, на кінець 2016 року від раку грудей страждає майже 138 тисяч українців. Ранні стадії раку (I-II) діагностуються у 76% випадків і майже четверть пацієнтів звертаються до медиків на запущених стадіях.

За останні 5 років показник захворюваності зріс майже на 6%. Разом з тим, показник смертності за той самий період зменшився на 6%. Однак смертність від раку грудей все ще лідирує у структурі смертей від злоякісних пухлин (20%).

Найбільше розповсюджений рак грудей у Києві, а також в Сумській, Київській, Дніпровській, Херсонській, Запорізькій областях. Найменше випадків зафіксовано Івано-Франківській, Волинській, Чернівецькій областях.



Комментарии (8)

радистка КЭТ

16:01, 23 октября 2017

В противовес Дiду Панасу и непонятной статьи - риск заболеть раком груди не зависит от размера ее самой и массы пациента , часто наблюдается у склонных к кистозу , при наличии гормонального сбоя , дополнительно провоцируется дезодорантами и ношением бюстгальтера . Существует две основных формы гормонально зависимый и нет , с первым можно жить намного дольше ... выявить - делайте УЗИ грудей почаще

радистка КЭТ

19:04, 23 октября 2017

гормоны

Wlad_60

16:32, 24 октября 2017

радистка КЭТ,

yura36,6

16:33, 23 октября 2017

Кто курит тот кончает раком . Кто бросает курить тот оттягивает свой конец .

KrUa

17:25, 23 октября 2017

Ещё одна из причин возникновения рака кроме курения это питание. Та пища которую нам предлагают или мы имеем возможность купить. Другими словами хотим мы уберечься но не выйдет, или оплата квартплаты или разнообразное качественное питание. Им наших денег не хватает и пофиг что до рака доводят. Живём что бы приносить доход олигархам .

Заме Чательно

18:44, 23 октября 2017

KrUa,я бы даже сказала, что питание- это основная причина заболеваний!!! Почитайте составы продуктов, которые вы покупаете, везде Е Е Е, даже в самых, казалось бы простых продуктах есть Ешки! Те же овощи выращивают на химически обработанной земле и химией же опять таки поливают! Колбаса, плавленные сырки, сладости - ничего нельзя есть, а мы едим, потому что хочется и не самого высокого качества, потому что цены неконтролируемы! Сейчас реально полезнее не есть, чем есть! Если раньше ребенку говорили, кушай, чтобы быть здоровым, то сейчас - не хочет есть? Отлично! Здоровее будешь!

Wlad_60

16:48, 24 октября 2017

радистка КЭТ, правильно, самые мощные лимфатические узлы находятся у нас под мышками , которые мы бреем и обильно смазываем ,спрыскиваем дедозорантами. Ведь подмышечные лимфоузлы выводят 50% всей грязи после переработки организмом еды. А мы их закупориваем, и что происходит, вся эта гадость подходит и начинает гнить, часть конечно выходит , но не 50%. Природу не обманешь. Плюс к тому же мы перестали пить обыкновенную воду, которая разбавляет эту всю гадость. К примеру если в природе вода непроточная, она загнивает, тухнет, разводятся всякая гадость. Делайте выводы и почитайте статьи врача Бутаковой.

Wlad_60

16:51, 24 октября 2017

А подмышечные лимфоузлы находятся рядом с грудьми.

Ссылка скопирована в буфер обмена