Інститут капеланства має існувати на всеукраїнському рівні. І в Кривому Розі також

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Патріарший намісник та Міністр внутрішніх справ досягли цілковитого порозуміння щодо подальшого утвердження інституту капеланства у Нацгвардії та поліції.

Серед військових капеланів є і криворіжці. Це священники отець Олександр (церква на Чорногорці, вул. Нижньотагільська, 33, Святих великомучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії), отець Роман (церква Святого Миколая Чудотворця, на Свято-Миколаївській вулиці біля школи мистецтв), отець Юрій (храм Святого духа і храм Петра Калнишевського у Новожитомирі) , отець Геннадій.

Криворізькі учасники АТО кажуть, що святі отці неодноразово допомагали їм Божим словом у тяжкі хвилини на передовій і у мирному житті.

Усі вони з початку військових дій на території Донецької та Луганської областей допомагали українським військовослужбовцям духовно, матеріально.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета днями відбулась робоча зустріч Патріаршого намісника, Високопреосвященнійшого Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського з Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.

Читайте також: Криворізькі бійці АТО подарували капелану ікону в храм

Під час робочої зустрічі було обговорено широкий спектр питань взаємодії Церкви та правоохоронних органів. Особливу увагу було приділено подальшому утвердженню інституту капеланства, зокрема, у Національній гвардії та перспективам поширення діяльності капеланів у Національній поліції. Йшлося також про спільний підхід до поширення усіх соціальних гарантій військовослужбовців на військових священників.

Читайте також: «Є люди, які введені в оману московською церквою», - криворізький капелан

«Ми дуже вдячні владі за посилення уваги до питань духовності та діяльності Церкви зокрема. Дуже відрадно було вкотре почути від Президента України Петра Порошенка чітку позицію щодо підтримки автокефалії Української Церкви, яку він озвучив у щорічному посланні у Верховній Раді. У свою чергу, хотів би подякувати за теплу та відверту розмову Арсену Борисовичу Авакову – адже під час зустрічі ми досягнули цілковитого порозуміння щодо підтримки капеланства, а також усіх інших питань, важливих для Церкви», – відзначив Патріарший намісник у коментарі для прес-центру Київської Патріархії.


Сьогодні, за словами отця Юрія у Кривому Розі теж є інститут капеланства. Для нього пишеться статут. Тільки раз по разу його «завертають», бо, цитуємо: «Нас вчетверте реєстратори рубають. Причина одна - московський патріархат хоче протягнут и свої статути - ті, що в Росії. За їхніми статутам власниками всього, що є не є парафія (тобто громада) , а є церква. А якшо церква, це означає що люди ніхто і звуть їх ніяк. А хто в нас в реєстраторах - патріоти України?»

Якщо ви хочете допомогти криворізьким капеланам, ви можете написати в нашу редакцію, ми допомжемо вам зв'язатись із капеланами.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество