«Є люди, які введені в оману московською церквою», - криворізький капелан

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Напередодні Великих свят церкви повняться великою кількістю людей. Хтось із них є глибоко віруючою людиною, хтось лише віддає данину традиціям.

Оскільки в соцмережах точаться дебати щодо того, чи є різниця, яку церкву відвідати православним християнам у день Воскресіння Господнього, редакція звернулась за коментарем до криворізького капелана, настоятеля церкви Святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії Отця Олександра, щоби почути його думку, стосовно ситуації, що склалась.

Криворіжці говорять, що у парафіян є ризик натрапити на «церкви», які можуть вести антиукраїнську пропаганду. Це відбувається здебільшого, за словами церковників, через необізнаність городян у тому, що існує різниця між Патріархатами.

«Не всі люди бачать різницю. Ті, кого це питання цікавить, намагаються уникнути таких ситуацій.

Люди, які свідомо підходять до цього питання, для яких важливо, яку належність має церква – Московський чи Київський Патріархат, вони розрізняють»,
- поділився з нашим кореспондентом Отець Олександр.

Українська Православна Церква з неофіційним уточненням - Московського патріархату - веде трохи іншу «просвітницьку діяльність», про це часто говорять містяни.

«Люди, для яких це не суттєво, йдуть у церкву, яка ближче до них. Є люди, які відверто введені в оману московською церквою. В тому плані, що написано «Украинская Православная Церковь», але позначку «Московський патріархат» ніде не вводять.

Багато людей (їх не абсолютна більшість) ходять і щиро вірять, що це церква українська, що вона автономна, самостійно приймає рішення. Навіть не замислюючись, що ця церква веде антиукраїнську діяльність»
, - сказав Отець Олександр.

За словами духівника, з усіма тими, хто цікавиться питанням різниці церков і парафій, обов’язково ідуть розмови. Подати інформацію для тих людей, які знаходяться в омані, церква ніколи не відмовляється:

«На правдивому рівні треба відповідати на питання, які турбують людей. Якби збиралися якісь мітинги, зібрання – це була б уже пропаганда. Людина сама має свідомо вибрати свій шлях. Але інформацію всім, хто бажає її отримати, надана в тому ракурсі, в тому руслі, яке насправді існує. Ніхто нікого силою не жене. У кожного свідомий вибір».

Київський Патріархат не веде боротьбу з Московським, як Московський Патріархат намагається це подати:

«Київський Патріархат виступає за те, щоби Московський Патріархат говорив правду. Хай вони напишуть у себе на церквах, що це «Российская Православная Церковь» в Україні, щоби люди одразу бачили.

Якщо Церква українська, то чому ви поминаєте Московського патріарха, який благословляє війну на нашій території, який говорить, що «эта война священна и благословительна»? Пропагують «руський мир»
, - коментує криворізький капелан.

«Написано, наче, що вона українська, але по суті своїй, нічого українського в неї нема. Вони абсолютні вороги української мови. Є різні московські священники, але більшість з них кажуть, що українська мова – це «базарное наречие.

Вони абсолютно антиукраїнські, вони цілком пропагандистська імперська машина», -
говорить отець Олександр.

Читайте також: Прощавай, земле криворізька! Мер віддав попам земельну ділянку

За словами духовного наставника, будь-яка церква, яка вводить в оману людей, яка проповідує «послушание человеку», але їй абсолютно все одно, про що говорить Бог, то така церква не є церквою:

«Патріарх – це виконавець волі церкви. Церква – це соборноправна річ, в ній править собор, а не патріарх... А там виходить зовсім інше».


Адреси храмів Української Православної Церкви Київського Патріархату:


Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (о. Іван) - Вул. Короленка, 30 (Північний ГЗК);

Різдва Пресвятої Богородиці (отці Іван, Віктор) - Вул. Широківська, 49 (Центрально-Міський район, р-н сел. Чорногорки);

Покрови Пресвятої Богородиці (о. Миколай) - Гданцівка, вул. Урицького, 64;

Святого Апостола Андрія Первозванного (о. Андрій) - Р-н Сухої Балки, вул. Петроградська, 1;

Святого рівноапостального Великого князя Володимира (о. Леонід) - Вул. Сулеймана Стальського, 1 (зупинка Крес, колишній палац шахти Октябрська);

Святителя Миколая Чудотворця (о. Роман) - Вул. Первомайська, 1 (зупинка Леніна, біля школи мистецтв);

Ікони Божої Матері «Всім скорботнім радість» (о. Вадим) - Вул. Пензенська, 29 (район Ластівки);

Сел. Рибасово, вул. Гвардійська, 46 (зупинка вул. Уфімська) - Святого преподобного Серафима Саровського;

Сел. Божедарівка, вул. Концертна, 86 (зуп. вул. Мусорського) - Святої Тройці та Святого великомученика і цілителя Пантелеймона;

Сел. Горького, вул. Кибальчича, 9 - Спаса Нерукотворного;

Сел. Чорногорка, вул. Нижньотагільська, 33 - Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (отець Олександр);

Сел. Новожитомир - Святого Духа;

Сел. Красіне, вул. Центральна, 42-В - Преображенський храм;

Сел. Іліча, вул. Яворів, 20 - Покрова Пресвятої Богородиці.

Читайте також: Як криворіжцям дістатися до церков на ВеликденьЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город