Складено рейтинг міст-лідерів та аутсайдерів України

Главное фото новости
Фото: ti-ukraine.org
Transparency International Україна спільно з Інститутом політичної освіти провели аналіз прозорості та відкритості міст нашої держави.

Рейтинг було розроблено аналітиками в рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України».

«У рейтингу прозорості 100 міст України найбільшу кількість балів отримали Львів (57 зі 100), Кропивницький (56), Івано-Франківськ (54).

Найменшу кількість балів отримали Новомосковськ (8), Мирноград (10), Дунаївці (11)», - зазначає виконавчий директор представництва Transparency International в Україні Ярослав Юрчишин.

Читайте також: В якому рейтингу Україна піднялась на 6 позицій?

Створюючи рейтинг, експерти брали до уваги фінансову та бюджетну сфери, закупівлі, житлову та комунальну політику, освіту, соціальні послуги, інформацію про роботу місцевої влади тощо.

Аутсайдерами виявилися Дніпро та Полтава, які набрали менше 30 балів. Як зазначив Ярослав Юрчишин, низькі бали означають, що в цілому прозорість міст України залишає бажати кращого.

Саме для того, щоб підвищувати показники відкритості муніципалітетів, у межах проекту буде проведено низку тренінгів та семінарів, на яких активістів, представників влади та журналістів вчитимуть найкращих практик протидії корупції на місцях.

Найпрозорішою сферою в містах України є доступ та участь – рівень її прозорості цієї складає 46%.

Це означає, що у багатьох містах громадськість може бути присутньою на засіданнях депутатьких комісій ради без присутності депутатів. Проекти рішень міськради і порядок денний сесій оприлюднюються завчасно. Громадськість може впливати на те, як витрачається бюджет.

Читайте також: У Кривому Розі підвищать річну орендну плату за користування земельними ділянкамиДжерело: ti-ukraine.org

Друге місце за відкритістю посідає сфера інформування про роботу органів місцевої влади – майже 46% прозорості. У багатьох містах регулярно оприлюднюють протоколи засідань президій ради, відкрито публікують оголошення, анонси, повідомлення органів влади, а контактні дані депутатів є у вільному доступі.

45% прозорості демонструють міста у кадрових питаннях. Це означає відкритість процедур відбору претендентів на посади в органах влади, гендерний баланс тощо.

«Загалом рейтинг показав, що існують великі проблеми із відкритістю міст. Адже верхівка рейтингу ледь-ледь набирає більше 50 балів зі ста можливих.

У порівнянні з іншими країнами, де проводився схожий рейтинг, це слабкі результати. Наприклад, у Словаччині міста-лідери набирають більше 70 балів»
, – прокоментував результати дослідження Ярослав Юрчишин.

Найбільш закриті для людей сфери пов’язані з житлом, роботою комунальних підприємств та соціальних установ.

65% міст не отримали жодного балу в житловій сфері. Як правило, громада нічого не знає про розподіл житла, онлайн-черги на ремонти приміщень та будинків відсутні.

Читайте також: У Кривому Розі триває міжквартальний ремонт доріг

Джерело: ti-ukraine.org

Майже в усіх містах незрозуміло, як визначається черговість ремонту дахів, підвалів, під’їздів та прибудинкових територій. Часто немає інформації, як отримати матеріальну допомогу або соціальні виплатами з місцевого бюджету.

Також залишає бажати кращого відкритість комунальних підприємств – 11 міст зі 100 отримали у цій сфері 0 балів.

«Це означає закритий доступ до інформації про тарифи на послуги, порядок їх формування, відсутні фінансові звітів та результати аудитів, немає інформації про керівників підприємств. Наглядові ради не створені, зовнішній аудит не замовляється», – зазначив головний аналітик проекту Олександр Солонтай.

Він наголосив, що громадам практично всіх міст слід дуже серйозно попрацювати над відкритістю та прозорістю. Інакше зростання місцевих бюджетів призведе до зростання корупції на місцях. Щоб запобігти новим злочинним схемам, експерти пропонують конкретні індикатори та рішення для органів місцевої влади.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

bsbsbs
  • 13
  • 2
  • Ответить

как же так ? В днепре самый "демократичный мэр" ,с самым патриотичным окружением, а у Кривого Рога ,где правит прихвостень кровавого диктатора яныка, ватник Вилкул, рейтинг выше

Irvin
  • 3
  • 0
  • Ответить

Ты что, не патриот? Как ты смеешь такое писать?)

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина