Мовне питання заворушило Верховну Раду України

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Верховній Раді просунулася робота над новим законом про державну мову №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Цей проект офіційно зареєстрований у ВР від імені 76 народних депутатів із різних фракцій.

Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, передбачає дієву систему контролю і санкції за порушення, скасовує одіозний закон Ківалова-Колесніченка.

Водночас проект не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу.

Читайте також: «Повернення української мови в українські медіа», - Президент

Накинута українському політикуму теза, що закон про державну мову буцімто призведе до протистоянь у суспільстві, є безпідставною. Дані соціології виразно свідчать про підтримку ключових положень законопроекту більшістю громадян України.

У травні цього року провели Всеукраїнське опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Про це повідомляє Портал мовної політики.

64% респондентів відповіли, що держава має підтримувати насамперед українську мову, 19% – «всі мови однаковою мірою», 2% – російську мову.

61% вважає завданням державної мовної політики «сприяти поширенню української мови в усіх сферах життя».

Читайте також: На ЗНО-2017 з української мови та літератури зареєструвалися 19 тисяч жителів Дніпропетровської області

68% вважає, що документація в державних закладах має вестися лише українською мовою, 59% підтримують українську як єдину мову спілкування в установах, а 54% опитаних вважають, що у торгівлі та сфері послуг на звернення українською мають завжди відповідати українською.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество