Завертають лише порушників, безвіз працює системно

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Аналіз дії безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС свідчить, що режим працює системно, ускладнень перетину кордону немає.

Станом на ранок 14 червня правом безвізових подорожей до країн Євросоюзу вже скористалися 4478 українців, але зафіксовано 7 відмов.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

«Станом на 6 годину 14 червня від початку дії безвізового режиму поїздок для громадян України кордон з ЄС перетнули 195 тисяч наших співвітчизників. При цьому правом подорожей без віз скористалися 4478 українців.

Ці громадяни слідуючи в країни Європи мали з собою лише біометричні паспорти. 77% із них, а це 3470 громадян, перетинали кордон на західній ділянці в автомобільних та залізничних пунктах пропуску, решта 23% користувалися послугами авіаційних портів»
, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: «Українські паспорти стали вагомішими за російські», - експерт про безвіз

При цьому зазначається, що з початку безвізу зафіксовано 7 відмов, 4 з яких - у зв'язку із порушенням міграційного законодавства країни ЄС під час попереднього перебування, а 3 українців повернули через недостатність рівня фінансового забезпечення та відсутність зворотних квитків.

У Департаменті консульської служби МЗС на сторінці у Facebook зауважили, що ці кілька випадків на тлі понад трьох тисяч українців, як перетнули кордон ЄС без віз, є символічними, але й водночас сигналами для співвітчизників відповідально ставитися до наміру подорожувати до ЄС без віз.

Консули продовжують здійснювати моніторинг ситуації у міжнародних аеропортах країн Європейського Союзу та наземних пунктах пропуску.

«Інформація про перетин кордону без віз – динамічна, постійно змінюється, але загальна картина є зрозумілою: безвіз працює відповідно до вимог, необгрунтованих рішень щодо в’їзду немає, а громадяни охоче використовують право безвізових подорожей», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українці користуються безвізом і діляться враженнями в соцмережах

Кабінет міністрів Японії приступив до роботи над питанням скасування віз українцям.

Про це повідомив народний депутат України, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Японією Леонід Ємець на сторінці у Facebook.

«Кабінет міністрів Японії приступив до роботи над питанням скасування віз українцям. А парламенти обіцяли усіляко сприяти», - написав Леонід Ємець.

Він прокоментував результати зустрічі делегації міжпарламентської групи Україна-Японія з державним міністром закордонних справ Японії, головою комітету у закордонних справах та оборони палати радників парламенту Японії, головою комітету у закордонних справах палати представників парламенту Японії.


При цьому нардеп України Леонід Ємець додав, що про строки запровадження Японією безвізового режиму для України поки що говорити зарано:

«Але працюємо, щоб на олімпійські ігри в Токіо (2020) українські громадяни вже могли їхати без віз», - додав нардеп України.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина