Фінансування освітніх послуг, а не ректорів хочуть у Міносвіті

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Фінансування вищої освіти має здійснюватися на основі формули з урахуванням рейтингу та результативності вишу.

ВНЗ та наукові установи повинні отримати статус неприбуткових організацій – зараз МОН працює над відповідними змінами до законодавства.

Про це заявив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець під час круглого столу, присвяченого питанню фінансування вищої освіти.

Володимир Ковтунець підкреслив, що такі зміни необхідні з низки причин. Насамперед йдеться про відсутність реальної фінансової автономії ВНЗ, хибну методологію фінансування, а також про те, що державні витрати не завжди відповідають якості освітніх послуг.

Читайте також: Чи будуть студенти педуніверситету Кривого Рогу із водою

«Зараз в Україні якість освіти не підтримується в грошовому еквіваленті. Ми фінансуємо установи замість того, щоб фінансувати освітні послуги. Аби забезпечити справедливий розподіл державних коштів та фінансову автономію вишів, сьогодні необхідно внести низку змін до закону «Про вищу освіту» та Податкового кодексу.

Фінансування за розробленою нами формулою та новий статус ВНЗ потребуватиме нового фінансового менеджменту в університетах»
, – повідомив перший заступник Міністра.

Виконавчий директор Центру вищої освіти (Німеччина) Франк Цігель стверджує, що фінансування на основі результативності має базуватися на новій управлінській парадигмі:

«Стратегія працює тільки тоді, коли вона підтримується на основі результатів фінансування. Це означає, що фінансування має безпосередньо пов'язуватися з цілями, мають бути створені стимули для їх досягнення. Управління, що базується на стимулах і конкуренції, має перевагу перед управлінням за правилами», – зазначив Франк Цігель.

У круглому столі також взяли участь представники Міністерства фінансів України, ВНЗ, науковці та вітчизняні експерти. Вони обговорили стан та перспективи реформування системи фінансування вищої освіти в Україні.

Читайте також: Студенти Кривого Рогу передають знання майбутньому поколінню активістів

Тимчасово переміщені університети зберігають статус національних та отримали продовження акредитації.

Про це йшлося під час шостої Ради ректорів переміщених ВНЗ, яка пройшла у МОН.

Учасники обговорили впровадження закону України 4718, що стосується діяльності переміщених вишів. Вони також поділились досвідом та проблемами університетів у межах реалізації цього закону.

«Кожен з переміщених ВНЗ опинився в непростих умовах, однак, усі вони вже мають чимало здобутків, змогли налагодити ефективну роботу на новому місці. Одним із найважливіших питань лишаються соціальні гарантії працівників переміщених вишів та вирішення проблем забезпечення навчального процесу», - наголосив директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Читайте також: Боротися з дискримінацією внутрішньо переміщеним особам допомогає Кривий Ріг

Обговорювалися також ключові аспекти вступної цьогорічної кампанії, зокрема, робота центрів Донбас-Україна, Крим-Україна.

Вони працюватимуть з 19 червня до 30 вересня для вступників з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь і території проведення АТО.

Планується, що переміщеним ВНЗ, які знаходиться у сфері управління МОН, будуть надаватись фіксовані обсяги державного замовлення.

Актуальним під час дискусії стало вирішення питань стипендій, житла для студентів і викладачів, а також передачі на баланс університетам державного та комунального майна.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина