Велике враження від мініатюрних скульптур подарував митець з Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Вихідними до музею Криворізького державного педагогічного університету «Літературно-мистецьке Криворіжжя» завітав скульптор-мініатюрист.

Камерна виставка «Слава не поляже, а розкаже...» презентувала роботи випускника факультету української філології Василя Новикова, який створив серію робіт, де зобразив козаків та сцени з їхнього життя.

Пластилінові мініатюри майстер створив, інтерпритувавши відомі легенди, біблійні сюжети та українські оповідання. Потім почав створювати власних козаків. Більшість з них - плід уяви Василя Новикова.

Читайте також: Книжкові полиці Кривого Рогу очистять від українофобської літератури


Вражають глядачів експозиції розміри фігур та деталізація: найдрібніші елементи, скажімо, вишні, яблука у руках козаків за розміром менші ніж сірникова голівка, мініатюрні сурми, елементи одежі важко одразу навіть розгледіти.

Великі скульптури автор створювати не хотів би. Філігранні мініатюри припали до душі майстра чи не з дитинства. Міні-скульптури криворізький митець робить для себе та невеличкої аудиторії шанувальників:

«Взагалі ліплю дуже давно. Як почав з дитинства... років 35 ліплю. Козаків десь років з 14 ліплю», - сказав Василь Новиков.

Про плани на майбутнє намагається не розповідати, адже про головні речі прийнято мовчати:

«Про плани я намагаюся не розповідати. Є в мене особиста прикмета: розказав - все! Можеш про цей план забути. Краще зробити, а потім показати».

Та все ж криворізький митець зізнався, що десята частина того, що він запланував - зроблена. Команди учнів у майстра немає - працює сам. Всього не встигає, і планів та ідей у Василя Новикова безліч.

«Буває таке, що просто ламається ціла сцена. Доробляється, доопрацьовується, перероблюється», - поділився тонкощами роботи криворіжець.


Скульптора-мініатюриста цікавить голландський живопис:

«Там кожна деталь щось означає. Вони дуже символічні і дуже філософський. Цей козак майже допив свою чашу, поряд із ним - сурма. Про сурму я також у голландців прочитав. Виявляється, якщо коротенька сурма, то це погана слава, якщо довга сурма, то це добра слава. Я зробив довгу. Все закінчується, він допиває своє вино і залишається лише добра слава».

Найбільший критик для криворізького майстра він сам. Буває, до творчого процесу залучається донька Василя Новикова.

Василь Новиков зізнався, що були часи, коли він не був патріотично налаштований, але факультет посіяв українське зерно.

Після презентації виставки, глядачі перетворилися на слухачів. Василь Новиков читав свої поетичні твори про кохання та любов до держави. Звісно, не обійшлася тепла зустріч без відвертих розмов на болючі для городян теми.

Постать Василя Новикова - дуже незвичайна, а його роботи, незважаючи на їх маленький розмір, залишили велике враження в учасників зустрічі.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
32 мин

Все хорошо

07 : 09

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com