Президент наполягає, аби діти з особливими потребами долучились до навчання у школі

Главное фото новости
Фото: www.president.gov.ua
1kr.ua
Президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Про це повідомляє прес-служба офіційного інтернет-представництва Президента України.

Нині в Україні 10% дітей потребують врахування своїх особливостей в освітньому процесі.

Президент України висловив переконання, що підтримка інклюзивного навчання на законодавчому рівні не лише демонструватиме запровадження європейських підходів у розвитку освіти в нашій державі, а й сприятиме вирішенню багатьох питань, що виникали у контексті забезпечення доступу дітей з особливими освітніми потребами до навчального процесу в школах.

Читайте також: «Ми мусимо розширювати досвід на всю Україну і збільшувати кількість інклюзивних шкіл», - Міністр освіти і науки України

Законопроектом передбачається навчання осіб з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах, які найбільш зручні для дитини та найближчі за місцем проживання. Також вперше на законодавчому рівні визначаються терміни «особа з особливими освітніми потребами», «індивідуальна програма розвитку» та «корекційно-розвивальні та психолого-педагогічні послуги».

Найголовніше, що забезпечує законопроект, фінансування навчання осіб з особливими освітніми потребами за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Реформування освіти, поліпшення умов навчання та впровадження інклюзії мають бути пріоритетними для громад, які отримали більше коштів та повноважень завдяки децентралізації:

«В окремих територіальних громадах бюджет зріс у сім разів, у десятки разів зросла програма розвитку. Серед пріоритетів використання цих коштів, замість того, щоб вони були на депозитах, має бути забезпечення реформування, модернізація шкіл, яка б передбачала особливості розвитку цих дітей. Нічого важливішого за це бути не може, бо це 100% інвестиції в майбутнє».


Глава держави також зазначив, що завдяки проведеним консультаціям з Уповноваженим Президента з питань людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем, Уповноваженим з прав дитини Миколою Кулебою, активній роботі над законопроектом Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та Голови Благодійного Фонду Порошенка пані Марини, вдалося сформувати потрібний і якісний законопроект:

«Думаю, що народні депутати почують щире звернення щодо підтримки законопроекту про інклюзивну освіту і закону «Про освіту» в другому читанні і ми будемо мати можливість розпочати новий навчальний рік уже з новим, дуже важливим, європейським законодавчим забезпеченням», - зазначив він.

Закон про інклюзивну освіту пропонує реальне рішення щодо зміни системи роботи із дітьми з особливими освітніми потребами, а Закон «Про освіту» – запускає багатопланову, змістовну реформу української школи, додала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що на виконання доручення Глави держави вже завершено роботу над планом дій щодо деінституалізації.

Читайте також: «Друзі не рахують хромосом». Особлива виставка у Кривому Розі


Марина Порошенко назвала законопроект про інклюзивну освіту надзвичайно важливим і також звернулася до депутатів з проханням про підтримку:

«Я хочу наголосити на нагальній необхідності його прийняття Парламентом, адже за ним стоїть доля майже одного мільйона дітей України. І кожен із них – це частина нашого спільного майбутнього».

Документ надасть державні гарантії для отримання якісних освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами за принципом «школа для всіх»:

«Саме таке навчання є основою недискримінації та залучення до освітнього процесу всіх його учасників. Діти можуть ходити в школу, а не бути закритими у чотирьох стінах, як це відбувається за індивідуальної форми навчання. Мати друзів, а не бути ізольованими від суспільства. Розвиватися і відчувати себе потрібними, а не чекати на допомогу ззовні і жити самостійним і повноцінним життям», - констатувала Марина Порошенко.

«Це ті прості істини, про які мріють діти з інвалідністю та їх батьки. І ми можемо зробити їх мрії реальністю. Для цього достатньо проголосувати «за» проект закону про особливості доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг. І я звертаюся до наших парламентарів, щоб вони підтримали і цей законопроект, і законопроект про освіту. І дійсно, тоді ми можемо розраховувати на краще майбутнє наших дітей», - закликала Марина Порошенко.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Coyot
  • 0
  • 0
  • Ответить


Браво! Браво! Браво! .. ну ... на конец то!
заговорили о делении на КАСТЫ !!!!!!
Есть " РАБЫ " а мы не рабы, а кто рабы? да вы рабы!!! а Вальцман и его свита не рабы!!!

ПОЗОР ПОЛНЫЙ ПОЗОР!!!!

А ведь и эта Лілія Гриневич образование получили "" БЕСПЛАТНО "" в СССР !!!

«КОШТІВ НА ПОВНЕ ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ НЕМАЄ НІ В КОГО»

Sokker
  • 4
  • 1
  • Ответить

Приведу простое сравнение: Предположим в чемпионат Украины по футболу в высшей лиге включили, чтобы привлечь к спорту высших достижений, пару команд с СУПЕРЛИГИ Днепропетровской области. Как вы думаете, будет ли какая-нибудь польза от этого и тем и другим?

sedakova.s
  • 1
  • 1
  • Ответить

Гуманно!

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина