«Коштів на повне осучаснення пенсій немає ні в кого», - експерт

Главное фото новости
Фото: Yandex.ua
Для осучаснення пенсій, яке планується з 1 жовтня в рамках проведення пенсійної реформи, до кінця 2017 року потрібно близько 11 мільярдів гривень.

«Я неодноразово протягом останнього року говорив про ту соціальну несправедливість, коли для 4,5 млн українців, які мають пенсію від 1,5 тис. грн до 4 тисяч гривень, жодного підвищення не відбувалося з 2012 року», - заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

Павло Розенко підкреслив, що рішення щодо осучаснення та відміни оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів вже повністю узгоджені в Уряді:

«Ми маємо сьогодні позитивний ефект від підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн і Пенсійний фонд отримав доходів приблизно на 5 млрд більше, ніж ми планували.

Читайте також: Кому і на скільки підвищать пенсійні виплати

Тобто якщо такі темпи зростання економіки збережуться, ці 11 млрд грн станом на жовтень будуть без якихось додаткових вливань із державного бюджету».

Павло Розенко також повідомив, що відміна оподаткування пенсій відбудеться для 500 тисяч пенсіонерів.

Подробиць про те, як осучаснення відбуватиметься на практиці, наразі дуже мало. Не зрозуміло, кому будуть підіймати пенсії, а кому ні, у якому порядку це буде здійснюватися.

Осучаснення – це перерахунок пенсій у прив'язці до реального рівня заробітної плати. На сьогодні розміри пенсій в залежності від року призначення відрізняються майже в два рази.

В українській практиці осучаснення відбувалося досить нерегулярно і в основному – з електоральних причин.

Звісно, для пенсіонерів найкращий варіант – щорічне підвищення на рівень зарплат. Однак у першу чергу – це дорого.

Раніше Уряд заявляв про те, що на осучаснення потрібно близько 40 мільярдів гривень. Сьогодні озвучується цифра у 12 мільярдів гривень.

Читайте також: Пенсіонерів не позбавлятимуть можливості працювати

Коштів на повне осучаснення немає ні в кого. В інших країнах воно також здійснюється не повністю. До 2012 року в процесі осучаснення пенсії в Україні зростали не менш як на 20% рівня росту зарплат.

Від нерегулярного і непрорахованого підвищення пенсій виграє лише уряд – тому що такий крок дозволяє йому набрати електоральних балів «тут і зараз». Виграш пенсіонерів досить умовний – один раз їм підвищать пенсію, а потім п’ять років вони на це підвищення мають жити.

Про те, що на осучаснення пенсій необхідний додатковий ресурс, Уряд почав говорити ще в грудні минулого року. Ставку зробили на те, що кошти з’являться від підвищення мінімальних зарплат до 3200 гривень.

На сьогодні дійсно, ситуація з наповненням бюджету непогана, але радіти рано.

За прогнозами Нацбанку, окрім зростання заробітної плати можливе зростання безробіття, інфляції.

Читайте також: ЄС надав Україні найбільшу фінансову допомогу серед третіх країн


В експертному середовищі озвучується цифри, що 75% населення так і не побачило зростання зарплати. Кожен восьмий ФОП скоротився.
Тому не варто поспішати з оцінками позитивного фіскального ефекту від підвищення мінімальної зарплати.

Автор тексту: Наталія Лещенко, аналітик проекту «Ціна держави» центру соціально-економічних досліджень CaseUkraine.

Інформація надана на умовах партнерства з «VoxConnector».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

cokolov
 • 3
 • 1
 • Ответить

Господа у руля власти .меньше воруйте и найдете деньги на все и на пенсии и на армию

yura36,6
 • 4
 • 0
 • Ответить

Не в силах нас ни смех, ни грех
свернуть с пути отважного,
мы строим счастье сразу всех,
и нам плевать на каждого.

kok
 • 6
 • 0
 • Ответить

жаба задавила олигархов поднять зарплаты по разрядно.... поднялась бы зарплата с 4 до 20 - пошлибы выплаты в бюджет. были бы деньги и на выплаты пенсионерам. гнать всех надо в шею - все национализировать. жлобье в утиль - рано ленина сняли с постаментов. капитал читайте

Lookerz
 • 18
 • 3
 • Ответить

вот интересно, на набивание карманов есть, на ментов и всякое АТО есть, а на пенсии нет, может так честно и сказать "быстрее бы вы сдохли"?

Александр Поль
 • 4
 • 1
 • Ответить

В Украине 13 миллионов пенсионеров. по 2000 да 12 месяцев - это 312 миллиардов гривен.... повышение на 500 гривен в месяц - это 78 миллиардов. Для сравнения: В бюджете Украины на 2017 год предусмотрено 129 млрд грн на сферу безопасности и обороны. В 2016-м расходы на оборону составили 113 млрд грн. Это всего, т.е без АТО и реформы полиции было бы на 20-30 миллиардов меньше, сильно это помогло бы пенсионерам?
И справочно: Бюджет Украина 706 миллиардов. т.е. все расходы страны - это всего лишь двойная пенсия.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина