Дніпропетровській області виділили 17 мільйонів гривень на інклюзивну освіту

Главное фото новости
Фото: adm.dp.gov.ua
1kr.ua
Дніпропетровській області виділили 17 мільйонів гривень із державного бюджету на розвиток інклюзивної освіти.

Як повідомляють у Дніпропетровській ОДА, гроші підуть на оплату роботи педагогів, облаштування класів та придбання підручників.

«Діти з особливими потребами мають право на якісну освіту. Є три форми навчання для такої малечі: спеціальна, індивідуальна та інклюзивна. Остання зараз активно впроваджується в Україні. Інклюзив дозволяє особливим дітям отримати якісну освіту та соціалізуватися», - розповіла начальник відділу дошкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Олена Ісаєва.

Читайте також: В Україні впровадять інклюзивну освіту

Діти з особливими потребами будуть навчатися у звичайних класах. З ними, окрім вчителя, за спеціальною програмою працюватиме асистент вчителя.

«Ми займаємося підготовкою асистентів вчителя. Для цього залучили фахівців із Бостону, які проводять тренінги і діляться своїм досвідом із нашими педагогами», - розповіла керівник товариства допомоги дітям з аутизмом «Особливе дитинство» Світлана Мігульова.

Послуги асистентів, спеціальні підручники, розвиваючі ігри сплатить держава.

«В найближчих планах й відкриття у школах 50 медіатек. Це сучасні бібліотеки, зручні для дітей з особливими потребами. На них з обласного бюджету планують виділити 20 мільйонів гривень», - сказала радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

Щоб оформити дитину до бажаного навчального закладу, батькам треба написати заяву. Краще зробити це наприкінці цього навчального року, аби у школі встигли підготувати умови для дитини.

На Дніпропетровщині впроваджувати інклюзивну освіту почали 5 років тому. Зараз в області працює 104 школи і 210 класів. В них навчаються 276 дітей.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
10 мин

Все хорошо

04 : 55

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com