Міністерство оборони України не бажає відшкодовувати родинам загиблих криворіжців моральні збитки

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 14 березня, у Павлоградському міськрайонному суді проходить судове засідання у справі генерал-майора Віктора Назарова.

Нагадаємо, на минулому засіданні суддя Наталя Самоткан викликала представника Міністерства оборони України. Адвокат потерпілих Віталій Погосян подав 42 клопотання про зміну первісних відповідачів належними відповідачами. Згідно клопотання, моральну шкоду потерпілим має сплатити не Генеральний Штаб ЗСУ та Антитерористичний центр при СБУ, а Міністерство Оборони України.

Читайте також: Міністерство оборони України має відповісти за збиття Іл-76

Сьогодні на судовому засіданні Олексій Кам’янецький, заступник директора юридичного департаменту Міністерства оборони України, заявив:

«Міністерство оборони заперечує проти цивільних позовів про відшкодування моральної шкоди, які подані представником потерпілих. Необхідно повернутися до основних положень закону про боротьбу з тероризмом, який визначає боротьбу з небезпечними явищами.

Якщо ми візьмемо повноваження суб’єктів, які здійснюють боротьбу з тероризмом в редакції закону, яка діяла на час вчинення терористичного акту у 2014 році. Тоді на Міністерство оборони України покладалося завдання захищати від терористичних посягань об’єкти та майно збройних сил.

Ця редакція закону діяла до 26 червня 2014 року.

Міністерство оборони могло брати участь у антитерористичних заходах виключно на об’єктах. Законом визначені військові групування, які можуть брати участь у проведенні антитерористичної операції.

Залучаються особовий склад та спеціалісти СБУ, Міністерства внутрішніх справ, нацполіція, нацгвардія та інші. Міноборони, як станом на 2014 рік, так і сьогодні відсутні у переліку. У законі про боротьбу з тероризмом не передбачено залучення сил та засобів Міністерства оброни до складних та широкомасштабних антитерористичних операцій
».

Також представник Міністерства оборони України зазначив, що відповідно до частини 1 статті 11 цивільного кодексу України моральна шкода завдана неправомірними діями відшкодовується особою, яка її завдала.

З його слів, позивачі та потерпілі не зазначають, яким діями Міноборони завдало їм моральну шкоду:

«В позивних заявах лише вказано, що збройні сили підпорядковуються Міністерству оборони. Міноборони забезпечує життєдіяльність збройних сил, постачання зброї, боєздатність, підготовку. Покладання на Міноборони обов’язку відшкодувати матеріальну та моральну шкоду спричинену загибелі військовослужбовців збройних сил не відповідає діючому законодавству.

Міноборони не заперечує право відшкодування моральної шкоди. На Міноборони було покладено обов’язок, щодо разової виплати при загибелі військовослужбовців. Кожній сім’ї сплачено 609 тисяч гривень. До Міноборони надійшло 42 позови від представника потерпілих прошу суд відмовити у їх задоволенні
».

Суддя Наталя Самоткан заявила, що зараз завершено з’ясування обставин судового розгляду та перевірку доказів.

Суддя оголосила проведення судових дебатів.

Чим завершились судові дебати читайте у наступних публікаціях на нашому сайті.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
30 мин

Все хорошо

10 : 15

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com