Криворіжці святкують сьогодні День рідної мови

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні Україна відзначає День рідної мови.

До міжнародного свята приєдналося криворізьке студентство та викладачі.

Концертна зала музично-педагогічного відділення Криворізького державного педагогічного університету зустрічала українським словом і піснею всіх охочих взяти участь у поширенні мелодійної рідної мови:

«Наші заходи вже стали традиційними, але скільки б ми не говорили про значення рідної мови у житті людини, проблеми української мови залишаються. І проблеми великі. Мова - це є одна з основних ідентифікаційних ознак нації. Зникає мова - зникає і нація...» - говорить викладач факультету української філології Жанна Колоїз.

Людина навчилася зчитувати інформацію з будь-яких носіїв. Та лише за допомогою мови можна якнайкраще викласти світові свої почуття.

Українська мова є евфонічною, тобто милозвучною. Магічне поєднання звуків подарувало нашій мові статус однієї з наймелодійніших мов світу. Повсякчас письменники поетизують рідну мову, розкривають її субтильні голосні та рвучкі приголосні. Рідна мова об'єднує народ у просторі й часі.

«Так сталося, що роль мови у житті нації, у житті народу нам довелося пізнати внаслідок трагічної ситуації в країні. Очевидно, що війну, яка триває на Сході, ніхто з рідною мовою не асоціює, але причина в тому що сталося... це і зневага до рідної мови. Тому що сьогодні залишилось багато тих, хто не ідентифікує себе чи то з українською нацією, чи то з російською нацією. Вони самі себе іменують "русскоязычное население". Це ті, хто відбився від українського берега, але до російського так і не прибився... Мета нашого заходу полягає в тому, аби ...... в кожне серце хоч маленьку зернину українськості, яка, потрапивши на добротний ярунт, проросте любов’ю до українського народу, до держави Україна, до українського слова і пісні», - говорить знавець мови Жанна Колоїз.

Мова, з якою людина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностей, має велику роль у житті кожного з нас. Людина стає свідомою, оволодіваючи мовою своїх батьків. Тому дуже часто поняття рідної мови ототожнюють з поняттям рідної землі, материнської теплоти та батьківської мужності. Але рідна мова - не лише спосіб комунікації, формування та передачі думок. Це дещо глибше поняття, яке вкорінюється в нас, росте разом із нами, перемішується із нашою кров'ю та дає можливість бути почутим.

Під час заходу нагородили тих, хто певним чином долучився до упровадження престижу рідної мови, тих, хто долучився до написання диктанту з української мови, та викладачів, які повсякчас утверджують престиж мови.

Цікаві факти про українську мову:

  • 199 років тому до алфавіту додано букву і, а буква ї з'явилася близько 144 років тому,
  • найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера п. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів,
  • літера ф - найменш уживана буква українського алфавіту,
  • слово бити має найбільшу кількість синонімів. Згідно з «Коротким словником синонімів української мови», їх аж 45,
  • найдовшим словом, яке існує в українській мові, є дихлордифенілтрихлорметилметан (назва хімікату). Слово містить у собі 30 літер,
  • іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний).


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
2 час 47 мин

Все хорошо

04 : 38

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com