Як поліція шукала телефон у дворі криворізького священика УГКЦ

Як поліція шукала телефон у дворі криворізького священика УГКЦ

Фото: Первый Криворожский

На сьогоднішній прес-конференції щодо заяви про напад поліцейських та спробу чинити тиск на священика Української Греко-Католицької Церкви (далі УГКЦ - ред.) в Кривому Розі отець Ігор та його син, якого нібито звинуватили у крадіжці телефону, розповіли деталі подій тієї ночі.

Представники Криворізької Ради Церков висунули припущення щодо причини обшуків священика.

Парох Ігор Дмитришин розповів про деталі обшуку церкви Святої Трійці Покровського району.

Після того, як син священика сказав, що в городі ходять невідомі, отець Ігор зателефонував до поліції. Але на його виклик ніхто не відповідав. Згодом попросили зателефонувати у відділення сусідку. Остання сказала, що на вулиці вже стоять три патрульні машини.

Редакція сайту«Перший Криворізький» подала офіційний запит на ім'я начальника Управління патрульної поліції міста із проханням підтвердити або спростувати інформацію щодо викликів екіпажів патрульних за адресою, де розташована церква.

В ніч з 5-го на 6-те січня поточного року полісмени відкрили самостійно ворота, потім запросили сина Ігора до городу, показали йому телефон. Сказали, що молодий чоловік його нібито вкрав у якоїсь жінки.

Потерпіла криворожанка приїхала на місце обшуку вже через 10 хвилин. Її спитали, вказуючи на 22-річного сина пароха, чи цей молодий чоловік вкрав її телефон, жінка, за словами священика Ігоря, стушувалася. Підтвердити нічого не змогла.

А за словами поліції було орієнтування щодо крадіжки на чоловіка 45-50 років.

«Якби вийшов на вулицю я, - каже отець Ігор, - поліція обшукувала б мене».

Син Ігоря говорить, що не був удома 2 місяці і приїхав із Закарпаття 4 січня, а крадіжка відбулася ще на вихідних.

Потім до церкви приїхали слідчі із собакою. Вона зайшла в дім, але до хлопця не підходила.

За словами пароха, ніяких протоколів поліція не складала.

«І це нонсенс, по 10 телефонів крадуть кожного дня, такої реакції поліції не має. А тут приїхали 10 машин патрулів», - дивується отець Ігор.

Отець Ігор зазначив, що від деяких полісменів, які обшукували його дім та церков разило алкоголем.

Валерій Григораш, представник об'єднання Християнських церков «Дім Хліба», розповів, що у його жінки вкрали мобільний телефон.

Вона написала заяву у поліцію. А через декілька днів полісмени попросили написати відмову, тому що жінка сама винна. Крадіжка сталася через її халатність.

«Зная, как работает наша полиция, и слыша, что из-за одного телефона приехали столько машин, собака, пострадавшая - удивляет. Это должен быть хороший сценарий. Вопросы возникают большие. Если разбираться, что-то может обнаружится. Но пусть и люди делают сами выводы».

Сина священика до відділку наразі не запрошували. За словами отця Ігоря, крадія злощасного телефону поліція нібито вже затримала.

«Я говорив з начальником оперативної групи. Мене вислухали, там уміють працювати з людьми. Начальник пообіцяв, що винні будуть покарані. Коли звернувся до патрульних – назустріч ніяких кроків не було», - сказав отець Ігор про його звернення до владних структур.

Олег Фішер, представник німецької євангелічно-лютеранської церкви України, розповів, що його церкву протягом 10 років грабували чи не 50 разів.

«Выламывали двери, решетки, окна. Выносили все. Но самое интересное, что ни разу никого не нашли. Это нонсенс. И сейчас узнаю такую новость, думаю, как оперативно сработали. Это смешно, это 100% провокация. Это давление на церкви, потому что мы не московского патриархата?» - поставив питання Олег Фішер.

«Если мы равные – давайте быть равными. Почему мы второго сорта, почему мы на задворках? Почему одним земля раздается даром, а другим даже покупая не дается. Давайте серьезно относиться к этому», - додав Олег Фішер.

Представники преси поставили спікерам зустрічі запитання про ймовірність конфлікту через землю. Отець Ігор сказав, що під час обшуку його запитували чи є земля, на якій розташована церков, публічною чи приватною власністю.

Представники Криворізької Ради Церков звернулися з заявою до керівництва поліції з вимогою провести прозоре службове розслідування.

Редакція «Першого Криворізького» звернулась до Криворізького відділення Управління внутрішніх справ України із запитом щодо ситуації. На даний момент перевірка викладених вище фактів триває. Принаймні, про це повідомила редакції прес-секретар Криворізького відділення УВС України.


Видео: Вячеслав Волк

Комментарии (2)

Pshenichny

22:37, 12 января 2017

На всё воля божья... Зачем возмущаться... Это все испытание

Настоящий Кривой Рог 2.0

09:04, 13 января 2017

Версию попов мы уже 3й раз видим, интересно узнать версию полицейских, может не все так просто?

Ссылка скопирована в буфер обмена