Що треба знати, якщо ви збираєтесь перевозити велосипед у поїзді

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Якщо ви вирушаєте у подорож поїздом «Укрзалізниці» з велосипедом ватро знати кілька правил. Правила перевезення велосипедів у поїздах приміського сполучення.

Анна Атаманчук, співзасновниця громадської організації «Велокривбас» розповіла нашому журналісту про усі складнощі та радощі перевезень велосипедів у поїздах «Укрзалізниці»:

«Я пройшла вже 17 велопоходів і знаю усе про перевезення великів. Якщо велосипедист знає свої права, то ніяких проблем не виникне. Проблеми виникають, коли провідники не знать правил перевезення велосипедів та починають доводити пасажирам, що їх заборонено везти. Коли виникає подібна ситуація треба звертатись до начальника поїзду та питати в нього документ про перевезення. На туристичних маршрутах усі провідники вже обізнані і ніхто не робить зауважень стосовно велосипедів. Головне, аби велосипед був у захисному чохлі, аби не бруднити речі інших пасажирів».

Велосипед оформлюється як багаж по категорії «Вантаж і тварини» та перевозиться у тамбурі поїзда або виділених для цього місцях. Послуга платна.У разі, якщо велосипед провозиться в розібраному вигляді та його розміри не перевищують норму, вартість перевезення не оплачується.

Якщо ви перевозите велосипед у поїзді далекого слідування, його можна везти у розібраному та запакованому вигляді. Дозволяється перевезення не більше одного велосипеду. Він перевозиться як ручна поклажа, вага якої повинна складати не більше 36 кілограмів, а розмір не перевищувати 200 сантиметрів. Ручна поклажа вільно розміщається у вагонах на спеціально призначених місцях.

При перевезенні велосипеду у багажному відділенні варто знати. За перевезення у багажному вагоні велосипедів (з моторами і без моторів) плата стягується як за 20 кілограмів вантажобагажу за кожний предмет. Якщо разом з велосипедом пред'являються інші речі, то всі вони повинні бути зважені разом і плата оформляється однією квитанцією за загальну вагу.

Багаж приймається у багажне відділення, не раніше, ніж за добу до відправлення поїзда, з яким він має бути відправленим. При здачі багажу більш як за добу з пасажира стягується плата за послуги зберігання багажу за кількістю діб зберігання, крім однієї доби. При цьому неповна доба вважається повною.

Пасажир на станції початкового відправлення або на шляху прямування може здати багаж до перевезення безпосередньо до багажного вагона поїзда, в якому він їде.
Багаж в цьому випадку приймається приймачем-здавачем тільки до станції, відкритої для багажних операцій, без перевантаження на шляху прямування.

Оплата за перевезення в цих випадках здійснюється при видаванні багажу. На підтвердження прийняття багажу відправнику видається ярлик встановленої форми, а до багажу прикріплюється талон ярлика.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
4 час 26 мин

Все хорошо

09 : 09

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com