Студенти вимагають скасувати скасування стипендій

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
На сайті електронних петицій Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію щодо недопущення скасування стипендій студентам.

Нагадаємо, 6 грудня Верховною Радою України був ухвалений законопроект 5130, який вносить суттєві зміни до низки законів України.

Одним із них є зміна в Законі «Про вищу освіту». Вона скасовує норму про те, що стипендію мають отримувати не менше 2/3 студентів, що навчаються за державним замовленням, а також змінює порядок нарахування стипендій.

Читайте також: Академічна стипендія виплачуватиметься студентам, які досягли значних успіхів у навчанні

Микита Андрєєв, заступник голови громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, говорить, що правила нарахування стипендій визначатимуть вчені ради вищих навчальних закладів. А це може призвести до корупції. Він також зазначив, що Кабінет Міністрів визначатиме лише найвищий відсоток студентів – отримувачів стипендій, який вчені ради можуть встановити своїм рішенням.

Ці зміни не підтримують студенти багатьох навчальних закладів країни.

Автор електронної петиції Поліна Лоіш написала: «Вимагаємо від Уряду України зупинити антисоціальні та протизаконні дії Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України. Забезпечити виконання ЗУ «Про вищу освіту» та провести підвищення стипендії».

Прочитати та підписати студентську петицію можна тут до 2 березня.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 35 мин

Есть угроза

01 : 15

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com