«АрселорМіттал Кривий Ріг» приховує нещасні випадки на виробництві, - прокуратура

«АрселорМіттал Кривий Ріг» приховує нещасні випадки на виробництві, - прокуратура

Фото: Первый Криворожский

Протягом року на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зареєстровано 15 кримінальних проваджень за фактами порушення правил безпеки виробництва.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Криворізька місцева прокуратура №1 здійснює процесуальне керівництво у 15 кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами порушення правил безпеки, допущених посадовими особами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема й тих, що спричинили травмування та загибель працівників (ч.1,2 ст. 272 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Протягом 2016 року в ході технологічного процесу виробництва металу на підприємстві постраждало 18 людей. Від отриманих травм загинуло 2 людини, ще 31 особа отримала професійні захворювання.

В свою чергу, прес-служба підприємства спростовує інформацію про нібито приховування нещасних випадків, які сталися на підприємстві в 2015-2016 роках. На підприємстві інформацію називають неправдивою і такою, що не відповідає дійсності.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтверджує, що станом на 15.12.2016 року на підприємстві дійсно зареєстровано 18 нещасних випадків з втратою працездатності.

Прокуратурою встановлено, що в порушення діючого законодавства, яке зобов’язує роботодавця повідомляти про нещасні випадки, посадовці підприємства протягом 2015-2016 років приховали три нещасні випадки.

«Про всі випадки травмування своїх працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інформує всі зацікавлені сторони відповідно до чинного законодавства», - пише у відповідь на наш запит провідний фахівець із зв'язків із засобами масової інформації підприємства.

Згідно стандартів, в корпорації АрселорМіттал діє спеціальна процедура повідомлення про нещасні випадки зі смертельними наслідками та серйозними інцидентами, відповідно до якої поширення інформації про подію відбувається в максимально короткі терміни: від керівника підрозділу підприємства до вищого керівництва корпорації АрселорМіттал

«За фактом кожного нещасного випадку крім офіційного розслідування відповідно до законодавства, також компанія починає внутрішнє розслідування», - запевняють в корпорації.

Прокуратура стверджує, що у 2015 році працівники підприємства двічі постраждали через вихід доменного газу, пожежу та вибухи, у 2016 році – через викид розплавленого металу.

Після позапланової перевірки Головним управлінням Держпраці області, встановлено, що з 1000 існуючих на виробництві вантажопіднімальних механізмів (кранів) 504 мають технічні несправності.

На цей закид підприємство відовідає: «Жодна з проведених на підприємстві перевірок не встановлювала факту наявності технічних несправностей на 504 вантажопідіймальних кранах. Документально даний факт не підтверджується».

Криворізькою місцевою прокуратурою №1 протягом 2016 року направлено до суду два кримінальні провадження з обвинувальними актами щодо посадових осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у тому числі й щодо смертельного нещасного випадку.

Судовий розгляд цих кримінальних проваджень призначено на січень 2017 року.

Нагадаємо, наразі Криворізька прокуратура №1 також здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення службовими особами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» правил безпеки або експлуатації залізничного транспорту.

Комментарии (12)

КриворожанинЪ

20:21, 15 декабря 2016

"новость" ни о чём... всем известно, что на Арселоре происходят несчастные случаи, как и на любом промышленном предприятии в стране. И смертельные в том числе. В этом ничего удивительного нет. Производство с особо опасными факторами. И как на любом предприятии начальники цехов эти случаи стараются скрыть по возможности, договорившись с пострадавшими работниками, по тому что начальники цехов отвечают лично за технику безопасности, их за это жарят. И Арселор тут не исключительный случай. Так везде в стране...

omua78

20:33, 15 декабря 2016

КриворожанинЪ,
Просто те,кто пишет такую заказную ахинею,никогда ничего тяжелее ложки в руках не держали.И на производство только через экран ящика смотрели.
Правильно это или нет,но это реалии жизни.

Елизавета Тетаева

21:24, 15 декабря 2016

ни о чём. так это точно. на других предприятиях так всё гладко или же спешат афишировать такие случаи.

Evdokia.krasna

01:27, 16 декабря 2016

даже если так - прокуратура молчит
а по арселору работают

Дмитро Мамай

10:13, 16 декабря 2016

Елизавета Тетаева, СевГОКе охрана труда вообще отсутствует.

А поговорить?

21:37, 15 декабря 2016

Охрана труда закудахтала...

Эр

21:49, 15 декабря 2016

Походу начался прессинг завода. Про случай с выбросом металла писали на данном ресурсе.

Беркут

06:50, 16 декабря 2016

А что.Только на Арселоре?

Дмитро Мамай

10:11, 16 декабря 2016

"Двічі постраждали" в трьох випадках:"через вихід доменого газу, пожежу та вибухи". А-ля Клічко?

Ника1812

16:22, 16 декабря 2016

Охрана труда на арселоре только для того что людей лишний раз на премию наказать !!!так что вы на Севгоке не чего не потеряли без охраны труда !!!

врг

08:46, 17 декабря 2016

Пока эти цыгане не сделают достойные условия труда и зарплату, будем их дрючить!!

Andrey

13:02, 19 декабря 2016

Так давайте уже всех дрючить. Думаете на ахметовских гоках лучше ?

Ссылка скопирована в буфер обмена