Міжнародний фестиваль «Docudays UA» у Кривому Розі

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні відбулась прес-конференція щодо Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно «Docudays UA».

На прес-конференції організатори поспілкувалися з журналістами та розповіли детальніше про мандрівний фестиваль у Кривому Розі. Ініціаторами фестивалю у місті стали Криворізьке міське правозахисне товариство та культурно-громадський центр Шелтер+.

На початку прес-конференції Микола Коробко, голова Криворізького міського правозахисного товариства, привітав присутніх з Днем Гідності і Свободи та зазначив, що символічно, що саме у ці дні розпочинається фестиваль документального кіно про права людини.

Також спікер зазначив, що 10 грудня відзначається День прав людини, а 9 листопада було 40-річчя заснування Гельсінської групи (об'єднання діячів українського правозахисного руху - ред.).

Роман Морозов, організатор фестивалю з КГЦ Шелтер +, також привітав присутніх та зазначив: «Я думаю, що Революція Гідності - це одне не з найкращих, але найважливіших подій, що відбулася в історії незалежної України. Для Кривого Рогу дуже важливо, щоб відбувалися такі події, як «Docudays UA». Ця подія йде на перетині між мистецтвом, правозахистом, культурою та громадською діяльністю. Це гарне поєднання і кожен може знайти для себе щось важливе. Правозахисники почують свої меседжи, люди, що цікавляться мистецтвом зможуть просто переглядати кінострічки, бо вони якісні і заслуговують уваги. Пересічні громадяни прийдуть з цікавості».

Щодо жанру документального кіно Роман сказав: «Ще з Радянського Союзу до документального кіно було ставлення як до чогось нудного. Але документальне кіно відображає реальне життя».

Микола Коробко розповів більш детально про фестиваль: «Міжнародний кінофестиваль проводиться щорічно, 13 разів - в Україні, у Кривому Розі проводиться 10 років. З року в рік маємо непомірно вдячну аудиторію. У цьому році фестиваль має 10 фільмів, які висвітлюють проблематику Революції Гідності в Україні, так і тему проблеми з біженцями у світі і нашій країні. Також будуть фільми, що стосуються відстоювання прав людини жінками в тоталітарних країнах».

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни і народи прощаються з багатьма ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке домовились сильні демократичні країни.

Щодо теми фестивалю Микола Коробко зазначив: «Зараз сподівання, що покінчено з війнами і належне шанування прав не здійснилися. Що стосується Революції Гідності, люди, які виходили відстоювати права людини не думали, що так мляво та малорезультативно будуть розвиватися події. Це тяжкий крах ілюзій, які насправді були світлими. Сьогодні Україна стала відомою та визнаною багатьма країнами – це позитивні ілюзій».

На зустріч запросили начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Наталю Кожум'яку.

«За три роки держава зробила багато для захисту прав громадян. Були створені центри безоплатної правової допомоги по всій Україні. У Кривому Розі також працює таке бюро. Ми надаємо допомогу з захисту прав людей. Але наступні кроки правової системи – це правопросвітництво, посилення громадянської активності, розповсюдження ідей серед літніх людей, молоді. Люди не мають миритися з несправедливістю».

Наталя також зазначила, що такий фестиваль допоможе розповсюдити знання про захист прав людей.

У кінці прес-конференції організатори показали документальне кіно «Канцелярська сотня», яке розповідає про волонтерську групу, що запустила веб-сайт, на якому публікується декларації про доходи депутатів, міністрів, прокурорів, суддів та інших представників влади.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.