Презентація книги про криворізьких бійців АТО

Главное фото новости
Фото: Фейсбук
1kr.ua
Журналіст і письменник Євген Положій презентував свою нову книгу «5 секунд, 5 днів», прототипами головних героїв якої стали зокрема і криворіжці.

«Ніхто про мене книжок не писав. Це перша, – посміхається Віталій Бунчиков. – Сподіваюся, той, хто її прочитає, зрозуміє, за кого ми воювали на Донбасі».

У попередній книзі «Іловайськ» автор описує реальні історії, які трапилися під час трагічних подій під Іловайськом. Свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців подій 2014 року – серед них 40-й (більш відомий як «Кривбас») батальйон. У книзі міститься 16 новел.

У новому романі «5 секунд, 5 днів» письменник розказує ті історії, які не увійшли в «Іловайськ». Але акцент змістився на долі трьох героїв та події, які відбувалися з героями до війни, під час Іловайської трагедії і після демобілізації. Книга описує історії бійців батальйонів територіальної оборони «Кривбас» і «Херсон», добробата «Дніпро-1» і бійців 51-ої бригади, а також у книзі є чимало історій, які розповіли родичи загиблого лікаря Влада Ковальова.

Символізм назви автор пояснює так: «5 секунд – це час, який потрібно головному герою, для того щоб вижити. Полічити до п’яти від моменту поранення, саме так його навчив санітар. 5 днів потрібно іншому герою для того, щоб вийти з оточення самому та витягти поранених товаришів. 5 років – це час, який потрібен народному депутату – антигерою, для того, щоб пограбувати всіх своїх земляків».

У числі запрошених на презентацію книги були прототипи книжних героїв. Серед них – Віталій Бунчиков, Володимир Мазур, Ігор Павлов.

Чоловіки кажуть, поки що роман не читали. Але упевнені, що у ньому правдивий кожний рядок.

«Сухі цифри й факти читати нецікаво. Інша справа, коли вони в художній оболонці, – ділиться Володимир Мазур. – Такі твори – для молоді. Вони виховують патріотів».

«Про мене там небагато. Автор описав маленький епізод. Сподіваюся, люди будуть читати. А ще я сфотографувався з Євгеном Положієм» -
розказує Ігор Павлов, криворізький боєць батальону «Кривбас», який дивом вижив, втративши ліву руку та отримавши тяжку травму голову.

Євген Положій - український письменник, журналіст, головний редактор кількох часописів. Автор книг: «Одіссея».«Риб'ячі діти», «Іловайськ».

Ред
акція 1kr вдячна прототипам героїв книг Євгенія за мирне небо над головою і письменнику за збереження історичної пам'яті.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 35 мин

Есть угроза

01 : 50

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com