Електронний бюджет, муніципальний WI-FI та центр грантрайтінгу: на Дніпропетровщині реалізовано 5 проектів Стратегічної сесії
Фото: adm.dp.gov.ua
«З 8 проектів Стратегічної сесії області п'ять уже реалізовано, три ще в процесі. Ми працювали над ними ретельно та вдумливо. Для нас було важливо разом з громадськістю реалізувати її ідеї. Дати поштовх активним та небайдужим людям Дніпропетровщини до спільної роботи», - наголосив очільник регіону Валентин Резніченко.
Вже більше ніж півроку на Дніпропетровщині працює Міжнародний центр грантрайтінга. Його завдання – розробка грантових проектів, презентація їх на міжнародних конкурсах та подальший супровід. Два проекти вже реалізовані, три стартують найближчим часом, ще один на стадії обговорення. Ключові сфери роботи центру – енергоефективність, підтримка децентралізації, малого та середнього бізнесу. Особлива увага – проектам підтримки учасників бойових дій та переселенців.
Екологічний сайт eco.dp.gov.ua – також ідея Стратегічній сесії області. Його мета – моніторинг якості повітря в регіоні в режимі онлайн. На карті порталу позначені 25 найбільших промислових підприємств регіону та інформація про їхні викиди. Вона надходить з постів екологічного спостереження. Незабаром екологічний сайт стане доступним і як додаток на телефон.
Ознайомитись онлайн мешканці регіону можуть і з бюджетом Дніпропетровщини. Скільки грошей заробив регіон, куди їх витратили, що планують придбати та за якою ціною? Ця інформація на сайті ОДА в рубриці «Відкритий бюджет» та на сайті електронних закупівель zakupivli.gov.ua.
Відновлено роботу регіональної ради підприємців. Її мета підтримувати починаючих бізнесменів та допомагати розвивати бізнес підприємцям з досвідом. Наразі розробляється сайт ради. Він стане єдиним майданчиком для спілкування, навчання та контакту підприємців з органами влади.
26 вересня 2015 року більше півтисячі мешканців Дніпропетровщини зібралися на Стратегічній сесії Дніпропетровщини. Разом вони визначали пріоритети розвитку регіону на найближчі 3-5 років. Учасники працювали групами за 10 напрямками: інвестиції, малий та середній бізнес, господарство та інфраструктура міст, IT-технології в адміністративному комплексі, медицина, транспортно-логістична система, культура та креативні заходи, освіта та наука, якість життя. Кожна група під час сесії записала кілька найцікавіших ідей. Вони лягли в основу 8 проектів.