У Кривому Розі спостерігачі «ОПОРИ» викликали поліцію через порушення правил агітації

Главное фото новости
Фото: ОПОРА
1kr.ua
Спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» викликали поліцію через виявлення порушення правил ведення передвиборної агітації – розміщення друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних.

Так, на зовнішній поверхні кіосків у Жовтневому та Саксаганському районах спостерігачі зафіксували факт розміщення агітаційних наліпок такого змісту.

«Перший Криворізький» вже повідомляв про такі агітаційні матеріали.

Зазначені друковані матеріали не містили відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Разом з тим, розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори».
За порушення такої заборони передбачено адміністративну відповідальність відповідно до ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правоохоронці, котрі прибули на місце порушення, прийняли від спостерігачів відповідну заяву та зафіксували факти порушень.

Слід зауважити, що у Жовтневому районі спостерігачі ОПОРИ очікували на приїзд поліції близько 50 хвилин, а у Саксаганському – понад годину.

Зазначимо, що відсутність вихідних даних на агітаційних матеріалах може свідчити про їх виготовлення за рахунок коштів поза межами виборчого фонду кандидата на посаду міського голови. Разом з тим, відповідно до ч. 6 ст. 54 Закону, використання для агітації коштів з інших джерел забороняється. За порушення порядку фінансування передвиборної агітації передбачена кримінальна відповідальність, відповідно до ч. 1 ст. 159-1 Кримінального кодексу України.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.