У Кривому Розі відбудеться презентація нової збірки віршів Дмитра Лазуткіна - «Червона книга»

У Кривому Розі відбудеться презентація нової збірки віршів Дмитра Лазуткіна - «Червона книга»

Фото: Первый Криворожский

У четвер, 10 грудня, о 19:00 в м. Кривий Ріг поет і журналіст Дмитро Лазуткін презентує свою нову збірку віршів «Червона книга».

Презентація відбудеться у рамках проекту «Мережа», ініціатором якого є Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz.

«Це вже третій подібний захід, організований нашою командою, – розповідає куратор «Мережі» Юлія Пелепчак. – Перед тим ми зробили презентації книг «Життя Марії» Сергія Жадана у 33 містах України, а наразі триває тур Андрія Любки з новим романом «Карбід», який охопить майже 30 міст».

За словами самого Дмитра, йому завжди цікаво відкривати для себе щось нове.

«Це стосується не стільки географії, скільки людей, які живуть там, де я ніколи не був, – розповідає Дмитро Лазуткін. – А ще мені подобається співставляти емоційні ландшафти, краєвиди і серця, що битимуться поруч з моїм. Як не дивно, протягом літературних мандрівок доводилося бувати в Душанбе і Римі, виступати в Лондоні й Любліні. Але я жодного разу не читав поезії у, наприклад, Кривому Розі, Кременчуці, Кіровограді або Полтаві. До того ж, останнім часом багато бував на Сході України, чимало вислухав про те, що за всі роки існування незалежної України наші письменники дуже мало уваги приділяли читачам Донеччини, Луганщини... От думаю, а чи достатньо часто ми виступаємо на рідній Наддніпряншині? Тому я радий, що цього разу мені вдасться звернути з добре знайомих фестивальних маршрутів і зазирнути в очі людям, заради яких і пишу».

«Червона книга» – це збірка, у якій більшість віршів була написана протягом останнього року. У кожного з трьох розділів книги – своя емоційна історія. Це схоже на проходження пекельних кіл, під час якого ліричний герой усвідомлює знаки минулого, аби дістатися прозорої поверхні, що відображає сонячні промені. Дмитро Лазуткін тонко відчуває те, про що варто говорити і вміє знаходити потрібні слова. Його поезії являють собою переплетіння вражень і передчуттів, гнучких метафор і ясних образів.

Літературно-дискусійний вечір відбудеться у кафе «Сан Тамаріск» (вул. Постишева, 17).

Комментарии (1)

19:46, 08 декабря 2015

А чому віршиів?

Ссылка скопирована в буфер обмена